| nuamideiacum a întrebat:

Hei TPU.
Am nevoie sa stiu daca poti pati ceva daca faci asta: cumperi pachete de tigari si le vinzi mai scump minorilor. E ceva ilegal in afara de a vinde minorilor? Vreau sa mentionez ca si eu sunt minora inca.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing))))) Tu chiar intrebi asta? Nici nu pe aproape orice magazin semnul de 18 ani, adica ca e ilegal sa vinzi alcool si tigari minorilor. In plus de asta, daca ar fi asa curat, legal si cinstit, crezi ca ar sta toti ca prostii? Nu s-ar apuca toti sa vanda? Si de ce ar cumpara niste copii tigari mai scump de la tine pe care oricum le gasesc la magazin? Eu inteleg ca vrei sa faci bani, dar mai si gandeste inainte,

suntserios
| suntserios a răspuns:

Detii vreo forma legala sa faci comert? Daca nu ai firma sa poti plati taxe si impozite este ilegal... sa nu mai zicem ca e intezis comertul tigarilor catre minori

| Xdreaper21 a răspuns:

E contra-banda cu tigari

| suntserios a răspuns (pentru Xdreaper21):

Contrabanda inseamna cu totul altceva