| Angela26 a întrebat:

Am niste probleme cu somnul apărute de vreo 4 zile și nu știu cum aș putea să le rezolv. Am 16 ani și în niciun caz nu vreau să iau medicamente pentru somn. Indiferent dacă mă culc devreme sau târziu ajung să mă trezesc mereu la 8 și ceva sau chiar 9 fix, ceea ce e ciudat căci indiferent la cât mă culcam dormeam cât trebuia mai ales în timpul vacanțelor. Nu-mi amintesc când adorm și nici când mă trezesc în timpul nopții iar dimineața am senzația că nu a fost un vis. Uneori dimineața am senzația că m-aș afla în alt loc.
Dau funda mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Probabil încă ești obișnuit cu trezitul pentru școală, și de aceea nu dormi mai mult și nu poți dormi mai mult. Orice om când este adormit crede ca ce i se întâmplă noaptea când se trezește a fost un vis. Dacă dorești sa adormi ușor, citește seara și nu sta pe telefon, pentru ca te agita. Succes!

| Angela26 explică (pentru Anonim9114562123):

Nu e din cauză că m-am obișnuit cu trezirea de dimineață, mai ales pentru că eu nu merg decât 2 de dimineață în restul săptămâni încep după-amiaza. Iar daca incep să citesc mai rău, ajung să stau toată noaptea trează până o termin, rar ajung să adorm și adorm și mai târziu că de obicei.