| BambiSd a întrebat:

Am o problema. De la un timp nu mai sunt atenta la ore, nu mai am nici un chef de invatat si am inceput sa nu imi mai fac temele. Inainte invatam foarte bine, aveam aproape numai 10, imi faceam toate temele si eram cat de cat atenta. Dar acum chiar nu stiu ce se intampla. Ma puteti ajuta cu un sfat? Funda pentru cine ma poate ajuta puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Depinde şi de cauze. Poate petreci prea mult timp în faţa calculatorului, prea mult timp cu prietenii sau te-ai agăţat de un serial tâmpit. încearcă să-ţi pui la punct un program, să îmbini utilul cu plăcutul.
Reduci numărul de ore de la 5 la 4, apoi la 3... din aproape în aproape.Eu mi-am zis doar părerea, având în vedere una din cauzele de mai sus.Tu ştii mai bine despre ce e vorba.

13 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Eşti cumva la liceu?

| BambiSd explică (pentru Holocaust):

Da. Sunt la liceu

| Holocaust a răspuns (pentru BambiSd):

Se vede. Eşti cumva şi clasa a 9-a?

| BambiSd explică (pentru Holocaust):

Nu. Dar ajuta aceste detalii la raspunsul pentru intrebarea mea cumva? Eu am pus o intrebare la care tu ar fi trebuit daca vrei sa imi raspunzi si poate sa ma ajuti. Nu sa aflii detalii despre mine, si scuza.ma ca iti reprosez acest lucru. happy

| Holocaust a răspuns (pentru BambiSd):

Nu gândeşti prea mult.
Dacă erai şi clasa a 9-a era de înţeles de ce eşti cum eşti.De obicei, când eşti în clasa a 9-a abordezi totul cu superficialitate, de unde vine lenea la învăţat şi starea de indiferenţă şi comoditate.
Dacă deja ai trecut de a 9-a, e o problemă.

| BambiSd explică (pentru Holocaust):

Ok. E o problema. Cum o pot rezolva?

| Holocaust a răspuns (pentru BambiSd):

Depinde şi de cauze. Poate petreci prea mult timp în faţa calculatorului, prea mult timp cu prietenii sau te-ai agăţat de un serial tâmpit. încearcă să-ţi pui la punct un program, să îmbini utilul cu plăcutul.
Reduci numărul de ore de la 5 la 4, apoi la 3... din aproape în aproape.Eu mi-am zis doar părerea, având în vedere una din cauzele de mai sus.Tu ştii mai bine despre ce e vorba.

| buturuga a răspuns:

Si eu am patit la fel anul trecut, e o chestie normala, cred ca varsta e de vina pentru ca treci la o alta etapa a vietiiwinking Consider ca trebuie sa iti umplii timpul cu ceva, sa gasesti un motiv pentru care sa "pui burta pe carte" happy succes

| JoshuaNNN a răspuns:

Daca vrei sa redevi acea persoana care invata foarte bine, ai putea sa vorbesti cu parintii tai despre asta, sa le spui sa te controleze la teme si la lectii, poate zici ca e o mare prostie, dar daca ai tai isi dau interesu o sa vezi ca nu e chiar asa.

| bytzy09 a răspuns:

Deci te-ai indragostit sau te-ai saturat de scoala laughing asa sunt si eu big grin

| istoleyourcandy a răspuns:

Si eu fac la fel, mai ales de cand imi place de cinevalaughingNu vreau decat sa scap mai repede de ore s apot vorbi cu el laughing

| 4n0nim a răspuns:

Cineva iti atrage atentia un baiat presupun laughing.
noi nu te putem ajuta tu trebuie sa iti vezi de cartile tale si sa fi atenta nu dupa baietihappy

| Xinema a răspuns:

Acelasi lucru mi se intampla si mie, adica nu stiu ce nb am...in ore am chef de glume, moor de ras la orice prostie si ma holbez la lume in timp ce ne preda laughingMa ascund cu copiat si din astea de parinti ca daca afla...pfiuuu mooorwinking Sper ca e ceva temporar, aaa, si orice ai zice orice zice candva dar orice eu gasesc ceva pervers si incep sa rad pana ma doare burtaalaughing

| AnaLoveU a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. sfatul meu e sa nu te lasi coplesita de lene: iesi afara, fa sport, energizeaza-te si iesi din starea de molesire si mohorare. bucurate de viata, de natura si vei vedea ca nimic nu va mai parea atat de plictisitor si de greu de facut... sper sa ajute!tongue happy