| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Am o problema sad imi place de un baiat de cand eram in a5a. M-am combinat cu el, am fost impreuna un an. Si spunea ca ma iubeste cu adevarat. Apoi ne-am certat si a trebuit sa plece din scoala in care invatam noi. S-a dus la liceu. Acolo a dat de alte fete ...si na. El mi-a spus ca m-a iubit cu adevarat. sad dar eu n-am stiut sa-l tin aproape de mine. Acum sufar foarte mult dupa el. Faza e ca nu i-am facut nimic si este suparat pe mine. El cand se desparte de o fata, nu mai vorbeste cu ea si o si sterge de la prieteni pe facebook. Acum se comporta cu mine ca si cum nu ne-am cunoaste. Nu ma baga in seama, vorbeste urat cu mine..Chiar daca se comporta asa acum, daca m-a iubit cu adevarat mai demult, acum oare mai simte ceva pentru mine, macar putin? sad Daca ai iubit cu adevarat pe cineva, chiar il poti uita intr-adevar? sad crying eu mi-as da si viata pentru el. De 4 ani nu mi-l pot scoate din minte. De atunci, de cand ne-am despartit si pana acum nu a trecut nici macar o zi fara sa ma gandesc la el. straight face daca nu ma uit la vreo poza cu el intr-o zi, simt ca innebunesc. Il iubesc foarte mult. Oare ma voi impaca vreodata cu el? sad acum e cu o fata de cateva luni si pe facebook i-a zis c-o iubeste. Oare o iubeste cu adevarat? Multi spun ca iubesc o persoana, dar de fapt nu e chiar asa. Asta-vara i-am zis ca vreau sa-i dau o inimioara pe care scrie "I LOVE YOU", si n-a zis ca nu vrea. A spus "bine".Dar pana la urma nu i-am mai dat-o. sad acum il vad pe la liceu mai mereu crying si imi vine sa-l strang in brate. Dar nu pot. Pt ca e suparat pe mine..si in plus are iubita :-

Răspuns Câştigător
| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Povestea ta seamana putin cu a mea. Tot ceva de genul. Nu, nu te-a iubit cu adevarat. Baietii sunt in general naivi, si nu-si dau seama cu adevarat de sentimente. Probabil nici pe ea nu o iubeste. Sentimentele pot fi inselatoare. Daca vorbeste urat cu tine, nici sa nu te mai gandesti sa-l bagi in seama. O sa te creada disperata. Nu-l baga in seama o perioada. La un moment dat o sa se desparta. Sunt doar relatii pasagere. Daca te va cauta dupa, inseamna ca totusi tinea la tine. Crede-ma, asa e mai bine. Trebuie sa treci mai departe, altfel tu o sa suferi, iar lui nu o sa-i pese.

2 răspunsuri:
| Geochoco a răspuns:

Buna =]. Parerea ma este ca. daca a trecut mult timp de cand nu ati mai vorbit si practic, nu te mai baga el in seama inseamna ca nu se mai gandeste la tine si ca nici macar nu a incercat sa te caute, stiind ca esti mereu acolo pentru el fiindca il iubesti.
Ai mai spus ca vorbeste urat cu tine si ca suparat pe tine. Din aceste cuvinte reiese ca...te-a uitat si ca atunci cand ti-a spus ca te iubeste, a fost doar atunci pe moment.
Eu stii ce as face? As incerca sa il uit.Sa evit locurile pe unde sta el de obicei.
Acum totul depinde de tine. Faci ceea ce consideri ca e bine pentru tine. =]

| xNuiiDeTiinex explică (pentru Geochoco):

Mda...si ce e asa amuzant? oh go on straight face