| Gopnik a întrebat:

Hei TPU, am o problema, parca nu ma mai stiu a distra ca inainte. Cand ies afara sau fac chestii care imi plac, ma gandesc mereu la ceva anume, dar nu stiu exact la ce. Pe de o parte mintea imi e concentrata pe actiunea pe care o fac, pe de alta parte ma gandesc la altceva. Si obosesc prea repede. Ajutati-ma pls, ce sa fac sa ma simt bine si sa nu ma mai gandesc asa mult tot timpul.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca totusi, sa te focusezi pe un singur lucru.
Daca tot nu reusesti singur, apeleaza la un psihiatru, care te-ar putea ajuta cu ceva pastile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Meditație Zen. Găsești pe Google cum se face.