| Dip0dip a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare.Tocmai am inceput sa dansez la un ansamblu de dansuri populare.Azi a fost a 2a ora cand am fost..insa am o problema, nu imi ies pasii deloc..nu stiu ce se intampla, celorlalti le ies toti pasii numai eu sunt aia incurcata.ce se intampla? oare am eu o problema? si ce sa fac? chiar mi-am dorit mult sa intru in ansamblul asta si nu as vrea sa abandonez din cauza asta insa chiar ma ingrijoreaza. vrau sa precizez ca nu am mai dansat niciodata inainte.Multumesc anticipat!
Funda raspunsului care ma va ajuta.

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Ai nevoie de talent (în primul rând), multă muncă pentru al modela, ambiție și pasiune. Dacă aștepți o minune, mai bine renunți. Dacă vrei să ți pasul (vezi că nu ești la același nivel cu ceilalți)exersează, nu te descuraja pentru că nimeni nu s-a născut învățat...și ești la început.

| IAmAFreak a răspuns:

E de-abia a doua oara, vrei sa stii dansurile imediat? laughing) Nu te da batuta, multe persoane prind mai greu la inceput, daca nu au antrenament in domeniu, dar cu exercitiu poti face orice! Mult succes big grin

| 德尼莎 a răspuns:

Tu nu ai nici o problema!
Faza e ca te prinzi mai greu, Sfatul meu este sa exersezi mai mult. Cheama o prietena sau un prieten pe la tine (cineva care stii ca se pricepe) sau na in locuri unde stii ca poti exersa si incepe sa te antrenezi din greu daca tot ai vrut la dansuri. Exerseaza, exerseaza, si tot exerseaza pana reusesti! Nimic nu se invata usor, nu trebuie sa abandonezi si in plus nu a zis nimeni ca este usor la dansuri populare. Ai sa vezi ca daca depui multa munca si efort ai sa te descurci extraordinar! ^^ Cu timpul vei vedea ca o sa fie bine. happy Good luck.