| CuteGirl1996 a întrebat:

Hei,TPU!
Am un coleg de clasa cu care nu ma inteleg deloc bine.Tot timpul ma jigneste si isi bate joc de mine,de multe ori inventeaza anumite lucruri despre mine, care sunt total neadevarate.Nu sunt singura fata pe care o jigneste,voiam sa stiu cum as putea sa il fac sa se opreasca,deoarece am incercat toate metodele,de la ignorare,pana la a ii raspunde cu aceeasi moneda, dar degeaba.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Kenya a răspuns:

Pai il ignori si sa nu iti pese de ce spune. Efectiv, nu ii da satisfactia sa vada ca te deranjeaza. Nu te consuma pe chestii de genul.
Cine iti e prieten iti va fi alaturi si nu va asculta ce spune el, cine nu iti e prieten.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Karate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunde-i de fiecare data cu aceeasi moneda si sfideaza-l! Ideea e in felul urmator. Daca ai pierdut teren in fata cuiva pe urma il recuperezi greu. Astfel daca ii raspunzi mereu si mereu si mereu el va realiza ca nu-i merge si va inceta! FUNDA?

| DenisaKarolina a răspuns:

Buna pai tu nu trebuie sa asculti ce spune lumea si pe mine ma barfesc colegele dar putin imi pasa! Bucura-te de viata si lasa oamenii sa vorbeasca.Gura omului nu o astupa nici pamantul.

| IMPLICAT a răspuns:

Sa-i vorbesti frumos, explicandu`i ca ar fi cazul sa o dati la pace. Daca nu, spune`le parintilor, care or sa ia legatura cu dirigintele si situatia cu siguranta se va remedia.

| CuteGirl1996 explică (pentru IMPLICAT):

Am incercat ambele metode, din pacate...