| 593 a întrebat:

Hei TPU... As vrea sa găsesc anumite subiecte de vorbit cu băiatul pe care il plac... Suntem la distanță mare si nu ne putem vedea asa ca vorbim doar pe Facebook... El stie ca il plac (i-am zis) dar el e cu alta :'( intr-un fel sunt fericita pentru el dar nu imi place ca el o iubeste nebunește pe aia si pe ea nu o tare interesează... Asa ca el suferă si nu imi place sa il vad asa... Inafara de asta cum nu prea avem ce vorbi dar totuși vorbim ore in Șir... As vrea niște subiecte mai interesante de vorbit nu gen :ce ai făcut azi sau ce ai primit de Crăciun... Va rooooog mult

Răspuns Câştigător
| AndreeLolla a răspuns:

Poti sa-i adresezi intrebari gen:
-ce genuri de muzica iti plac
ce filme preferi
ce ai mai facut azi
cum o fost la scoala
despre copilarie
daca ii din alta tara, invata-l usoare expresii in romana gen, cf, bine u, si invers
povesteste-i intamplari din viata de zi cu zi
povesteste-i despre hobby-urile tale si el despre ale lui.
vedeti ce aveti in comun si povestiti despre asta
si asta-i culmea, dar mentine conversatia, hlizeste-te cu el la webb laughing)))) dar intr-un mod dragut (ex zambeste-i, stramba-te, scoate-i limba, cucu-bau, arata-i ursuletul tau preferat laughing))) eu una asa fac si chiar merge. sper ca ti-am fost de folos. :*

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 593 explică:

Mersi tuturor de ajutor!