| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti de un asemenea scenariu?

O colega de-a mea a fost pusa de diriginta clasei mele sa-i faca show unei anumite profesoare la ora, sa o ia peste picior si sa o ameninte ca se duce la director.A incriminat-o pe profesoara ca a tipat la ea.Profesoara i-a transmis dirigintei iar aceasta s-a prefacut chipurile ca a aplicat un sondaj corect la clasa si ca potrivit acelui sondaj toata clasa s-a declarat nemultumita de profesoara desi era o minciuna.Din pacate, asta a fost un plan intre director si diriginta clasei pentru ca aceasta din urma sa-i ia orele profesoarei batjocorite la ora.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o manevra total imorala si chiar ilegala si respectivii ar trebui pedepsiti - directorul, diriginta si eleva, bineinteles daca faptele sunt reale si pot fi probate.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Este adevarat dar nu pot sa spun pentru ca as fi pedepsita de diriginta care e foarte buna amica cu directorul.Acesta din urma e cunoscut pentru doua lucruri:e betivan si afemeiat iar materia nu o stapaneste bine insa e un foarte bun sforar pus in scaun de partid, nu prin concurs.Isi permite sa socoteasca scoala de stat proprietate privata.