| Maria2033 a întrebat:

Cum pot uita un baiat cu care am fost multa vreme (2 ani ) si el deja are o noua prietena? Am încercat orice, dar nu prea a mers. Funda❤

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu cauta o noua relatie. Nu as vrea sa fiu in locul acelui baiat. Pentru ca tu, avindu-l pe fostul iubit in inima inca, il vei vedea pe noul iubit prin prisma celui vechi, il vei vedea pe cel ce a fost in cel ce este, si nu e normal, chestia asta aduce probleme in relatie.
Ca sa uiti, ia-ti timp pentru tine personal. Bcucura-te de micile lucruri din vata care te pot face fericita, o mincare buna, o inghetata sau o prajiturica, o iesire pe undeva, vreo pasiune ce te roade (cintat, pictura, fotografie, etc), sau orice altceva ce iti poate capta atentia incit sa uiti de toate si sa te faca sa simti ca traiesti. Asa, in timp, il vei uita. Si sunt sigur ca e mai putin de un an de cand te-ai despartit de el, caci, de regula, cam intr-un an se uita o fosta iubire, doar la marile iubiri ce dureaza ani dureaza pana in doi ani uitarea.

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Buna! Cunoaste cat mai multi baieti, eventual fa-ti alt iubit. Ochii care nu se vad, se uita happy

| christall a răspuns:

In timp o sa uiti de el. Poate va aparea alt baiat care sa merite interesul.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Ca sa scapi de aceste ganduri cu el, incerca sa cauti alt iubit, el o sa te faca sa uiti de el crede-ma. Numai bine!