| Mada005 a întrebat:

Hei TPU :*. Deci. sunt clasa a 8-a si anul asta o sa dau examenul de admitere la liceu ( mi-e foartee frica, avand faptul ca anul asta 75 % reprezinta nota de la examen si 25 % media din clasele 5-8, si eu am medii mari asa, in clasele 5-7). In fine, intrebarea mea este: daca dau la bio-chimie, o sa dau bacalaureatul si la romana si la mate..deci, subiectele vor fii la fel ca la cei de la mate-info(pentru matematica) si filologie(pentru la romana)? sau vor fii mai "usoare"?

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

Vor fi mai usoare.La mate vei avea M2(mai usor ca la mate-info dar mai greu ca la tehnic)si la romana subiecte de real (mai usoare ca la uman ). Funda?