| doareustreet a întrebat:

Hei TPU este vorba despre o fata care imi place foarte mult cand ne intalnim pe holurile liceului ea cu prietenele ei, eu cu prieteni se uita doar la mine asa intr-o fractiune de secunda iar prin oras cand sunt singur se uita insistent la mine, ce sa insemne? iar pe facebook imi apare prima in cheat printre persoanele cu care vorbesc cel mai mult( si nu din cauza ca ii vizitez profilu chiar nu o fac deloc) va rog cum pot afla daca ma place sau cum sa ma bag in seama cu ea?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai bine stai linistit, inca nu te complica, gandeste-te ca nu-i nimic pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poate să însemne dacă o fată te priveşte puţin? Poate vrea să te racoleze. straight face
Mereu faceţi greşeala să săriţi la concluzii, poate fetei îi se pare interesant aspectul tău dar nicidecum că te place.
Cât despre "cum mă bag în seamă cu ea" un "Salut, ce faci?" nu te omoară.

| AndreeaCatalina122 a răspuns:

Asta inseamna ca te place, bucurate, despre faptul acela, cum sa te bagi in seama cu ea, cand e cu prietenle pe hol, si nu merg, stau intr-un loc sa vorbeasca, du-te la ea si intreab-o daca are cateva minute sa vorbeasca cu tine, si atunci intreab-o ce face, mai vorbesti asa cu ea, faci ceva de genul asta un timp, apoi, o intrebi daca ii place de tine, si spune-i sa-ti raspunda sincer, caci si tie iti place de ea, si daca iti spune ca da invit-o la un suc, vorbeste frumos cu ea, poarta-te frumos cu ea, si ve-ti fi impreuna, crede-ma. big grin