| Marisella a întrebat:

Exista un baiat care ma ignora(mie imi place de acest baiat), nu a mai vorbit cu mine cred ca de aproape 1 luna, si eu la fel l-am ignorat! As vrea sa-mi spuneti ce ati crede in urmatorul caz: el trece pe langa mine, nu ma baga in seama, dar cateodata se mai uita la mine cand nu ma uit la el( lucrul aceste mi l-au zis colegele care au vazut); alt caz: l-am vazut intr-o seara cu prietena lui.atunci cand am trecut pe langa el nici nu s-a uitat la mine! Cand a mai trecut a doua oara eu ramasesem in spate si el a mers inainte, apoi dupa putin timp s-a intors cu fata spre mine si a ramas asa cateva secunde. Voi ce credeti, va rog sa ma ajutati! Chiar nu am idee ce ar putea sa insemne. De ce se comporta indiferent"in fata" si "in spate" se mai uita cateodata. e ca si cand m-ar privi de la distanta, habar n-am, va rog sa ma ajutati!(am omis un lucru, am fost cu el. dar putin timp) Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna`!
Si la mine e cam aceeasi poveste.
Daca ai fost cu el inseamna ca ii mai place de tine, cat de putin sau cat de mult.
Asa sunt baietii de multe ori, vor sa para,,indiferenti" ca sa te ignore.
La mine eu par indiferenta. Chiar daca il plac nu ma holbez la el de fata cu ceilalti sau nu ma uit la el cand stiu ca si el ma priveste.
Incearca ca atunci cand el se uita la tine, sa te uiti si tu in ochii lui`!winking
Poate asa va,,afla'' ca poate iti mai place de el si mai are o sansa la tine.
El si-a facut prietena pentru ca vroia sa faca sa para ca nu l-a durut deloc faptul ca te`ai despartit de el si ca ai fost o,, oarecare''.
Ei bine el stie ce e in inima lui, dar cel mai bine ar fi sa vorbiti pe mess si poate descoperi si tu mai multe. Sau sa il intrebe o prietena ceva de genu,, da` tu nu o mai placi pe x nu? ''.
x= tu`! cum te cheama laughing

1 răspuns:
| junsu90 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa discutati intre voi.si sa-i zici ce simti pentru el si el sa-ti zica ce simte pentru tine. poate asa va intelege ce simti cu adevarat pentru el.