| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, imi place comunitatea voastra, sunteti deschisi si multi dintre voi raspundeti foarte frumos si in asa fell incat sa-l ajute pe cel ce a interogat. Va rog sa ma ajutati de data aceasta cu cea mai delicata problema a vietii mele! Ceea ce va spun acum nu este nimic fals sau "la misto" este realitate pura si va rog din tot sufletul sa nu ma luati in batjocura pentru ca as fi si mai distrus de atat. Sa incepem...Am aproape 13 ani jumatate, trec a 7-a si mergea totul bine pana intr-a 5-a cand un baiat se muta la mine in clasa.La incceput, primele luni am avut cateva divergente cu el, de fapt mai multe. Am incercat sa le rezolvam pana la sfarsitul clase a 5-a. El e un tip inalt, destul de musculos pentru varsta sa, un rocker, care pare a fi extrem de de treaba numa' cand vrea. El a fost singurul care m-a inteles de fiecare data cand am avut probleme, a fost singurul care ma ajuta si ma lua in brate, imi spunea ca imi e alaturi "te iubesc frate, esti cel mai bun prieten al meu", ceva de genu'. El un tip imprevizibil, cret cu ochi negrii si sinceri care iti da un sfat in orice moment. Obisnuiam sa ies pe afara cu el. E nebun, face numa' tampenii si e in stare de orice. In ultimul timp a inceput sa se imbete si sa fumeze.Chiar acum o ora a trebuit sa-l duc acasa din cauza ca era manga. A zis din nou ca ma iubeste si chestii d-astea ca-s singurul lui prieten adevarat. Ok, e o relatie destul de stransa ca si prieteni, insa acum vine partea complicata care pare a fi o alta poveste care se leaga. Ma masturbez de vreo 2 ani de zile si in ultimul timp am observat ca de fapt ma excita filmele porno cu homosexuali si ma gandeam noaptea la chestii erotice cu barbati, incepusem sa cred ca sunt gay. si nu stiam ce sa fac P.S daca ma puteti ajuta si cu asta e ok. Ma rog, revenim la poveste noastra. Tocmai acum o ora l-am dus acasa, pe drum m-a luat in brate il tineam de gat, de cap, si simteam ceva in stomac, ceva frumos, cred ca m-am indragostit de el, imi imaginam cum ma tinea in brate si chestii. iar cand am ajuns acasa la toaleta tocmai vazusem ca ejaculasem oarecum fara sa stiu. El stie ca am probleme din astea cu filme porno ar nu stie defaot ca e vorba despre el. Cred ca il iubesc asa de mult, incat as face orice sa mai stau inca 5 minute cu elin brate. Va rog ajutati-ma, cred ca ma transform intr-un homosexual, vreau sa am o viata normala cu familie, copii, si o sotie fata, nu barbat. Multumesc pentru intelegere.

14 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Asta nu inseamna neaparat ca esti homosexual. Se prea poate sa fii bisexual, din moment ce te atrag atat fetele, cat si baietii. Probabil este putin cam prea devreme ca sa fii 100 % lamurit in privinta asta. Nu ai decat sa astepti si sa experimentezi mai multe pana cand iti vei da seama. In legatura cu situatia actuala, nu stiu daca ar fi o idee buna sa ii spui tipului chestia asta, se poate sa afecteze prietenia sau ceva de genul acesta. Oricum, nu te poti "transforma" intr-un homosexual, ci se intampla doar sa descoperi ca esti atras de ambele sexe. Nu e nicio tragedie, iar daca te hotarasti sa ii spui, ai grija cum faci asta.

| anonim_4396 explică (pentru thegatekeeper):

El defap stie chestiile astea cama excita folmele erotice cu barbati, insa nu stie pe plan sentimental in special ca ar putea fi vorba de el, oricum ar intelege, dar cum ai zis si tu, nu sunt sigur de acum ce vreau.

| thegatekeeper a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta ar fi mai usor sa ii spui, aca te hotarasti sa faci asta. Probabil o sa iti dai seama pe parcurs si o sa te lamuresti in legatura cu tot, doar ca mia trebuie sa treaca un timp.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Trebuie sa te gandesti si sa vezi de ce sex esti atras. Poate ca tii mult la prietenul tau si ii vrei binele, la alti baieti ti s-a mai intamplat la fel? Fetele te atrag?

| anonim_4396 explică (pentru TrendyHedgehog):

Da, oarecum ma atrag, dar nu atat demult pe plan sexual, gen "Mama ce c*r are aia, ce i-as trage-o!" Asta ar fi ochestie de obsesie, eu in general ma inteleg bine cu fetele, dar e atat de complicat!

| BLeur a răspuns:

Salut.

Mamă, deci e SCÂRBOS. Cum Doamne iartă-mă să-ţi placă de un băiat nebune? :-&. WWWWTF is thhhhat? :o. Yaaaack.
Băi nebun, am înţeles că sunteţi prieteni şi aşa, da' nu în halul ăsta;|. Du-te şi caută-ţi o iubită, DA' FATĂ SĂ FIE, poate o să-ţi treacă în scurt timp. Dacă te simţi atras şi de băieţi şi de fete eşti bisexual, nu e bine zic unii, dar dacă asta simţi tu e foarte ok.

| anonim_4396 explică (pentru BLeur):

De asta mi-era frica, chestiile astea sunt discriminate in Romania si toata lumea ar avea ceva pentru homosexualitate bisexualitae, transexualitate, etc. Whatever...Cred ca simt ceva si pentru o fata!

| BLeur a răspuns (pentru anonim_4396):

Nebune, mi-a venit rău când am citit, jur.;\
Ai mă grijă, serios.

| anonim_4396 explică (pentru BLeur):

Stii, mie mi e mai frica decat tine, dar de asta mi-ar fi cel mai teama, lumea ar vedea asta si s-ar speria...te rog nu fa si tu asta, te implor!

| BLeur a răspuns (pentru anonim_4396):

Caută o fată şi combină-te. O să fie bine.

| anonim_4396 explică (pentru BLeur):

Esti sigur? Eu nu prea cred si nici nu prea gasesti fete in ziua de azi. Apropo, relatiile de la 13 sunt de tot rahatu gen' o luna- 2, un french kiss si dupa ceva-n gen "vreau la altu/alta"!

| BLeur a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar faci ceva şi uiţi. :d

| Daya25less a răspuns (pentru BLeur):

Nu e frumos din partea ta sa-l judeci si sa-l faci nebun. Daca esti genul de persoana care doar insulta oamenii, mai bine nu-i lasa comentariu doar ca sa-l demoralizezi. Nu cred ca ti-ar placea ca cineva sa te faca nebun doar pentru ca ai o problema. Nici macar nu stii ce simte.

| Daya25less a răspuns:

Oricine isi doreste sa aiba o familie de genul, dar daca nu te simti atras, asta e happy Nu trebuie sa fi trist, desi presupun ca si eu in locul tau as fi speriata. Incearca sa-ti definesti sexualitatea. Poate ai doar fantezii cu barbati si iti plac lucrurile de genul, dar asta nu inseamna ca o sa te insori cu unul. Si poate esti bi. happy