| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, imi place de o fata si ei de mine dar ea nuprea are incredere de sine si crede ca daca imi place de ea o sa imi faca numa probleme si nu e asa si chiar daca ar fi numiar pasa
da si am vorbit in fiecare zi toataziua in ultimele saptamani
avem aceleasi gusturi in muzica, filme, seriale, etc
simt nevoia sa mentionez ca avem doar 15 ani
da cum ziceam crede ca daca imi place de ea o sa am probleme asaca intr-o zi mia zisceva si a incetat sa mai vorbeasca cu mine si a taiat orce legatura aveam cu ea si nu pot da de ea nicicum

deci da... ce as putea face acum?

2 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Sincer,nu prea vad cu ce te-am putea ajuta noi.In loc sa pierzi vremea pe net, daca o placi asa mult caut-o si intr-un final ai s-o gasesti doar nu a disparut de pe fata pamantului.Probabil te evita.
Esti sigur ca si ea te place? Poate ca vrea sa iti dea de inteles ca nu vrea o relatie ci doar sa fiti prieteni.Zic si eu.
Se poate sa fie neincrezatoare in ea si daca e asa tu o poti ajuta.Cand o vezi priveste-o in ochi si spune-i in cel mai sincer mod ce simti pentru ea, daca se emotioneaza inseamna ca nu te-a mintit iar tu esti cel care o poate ajuta sa scape de teama de a fi ea insasi, prin afectiunea ta, daca nu, inseamna ca nu vrea sa fie cu tine.

| JansonLupu a răspuns:

Cum ce linistestio zii ca daca se simte ca iti va face probleme stind cu tine pai iti va face si mai multe probleme cin te va lasa sau ce mai e si ea am avut si eu prima mea prietena big grin si ultima pai tot asa la 3 baieti le placeau de ea laughing primii 2 au fost din clasa mea paralela de unde era si ea si eu am cistigat desigur cu mare greu si ce folos daca tot ma enerva am trimis-o cit mai departe si m-am dus la film cu prietenii simtea si ea la fel cum simte a ta prietena ca iti va face probleme,,,, ea tot simtea asta pentru ca unu din prieteni ei era vechiul prieten si ea a venit la mine nici nu ma asteptam sa vie big grin iar el se inervase si pan la urma degeaba l-am dat cu capul in ferestrele vechi din atelierul pentru ed. tehno happy pentru ca tot la el s-a dus nu pentru ca el era mai tare sau ceva de genu dar pentru ca se temea ca eu voi pati ceva cei drept baiatu avea ceva cariera in scoala are chiar si propriul clan dar de ce iti povestesc asta big grin mai bine te-as spune cum am mai spus zii asa -linisteste-te si daca vrei sa pleci pleaca mai multe probleme imi vei face mie si tie dar daca intr-adevar ma iubesti ramai te rog pentru ca si eu te iubesc-sau de genul decy succes