| rainboow a întrebat:

Hei, TPU. Imi place de un baiat care este cu 3 ani mai mare decat mine. Il plac de la inceputul scolii si nu am vorbit niciodata cu el. El m-a salutat, dar am crezut ca rade de mine si l-am ignorat. Cand ma uit la el, el se uita deja la mine si s-a ciocnit de cateva ori de mine. Simt ca innebunesc, dar sunt prea timida ca sa vorbesc cu el. Ce sa fac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Tinand cont ca sunteti in aceiasi scoala nu e asa de greu.
Uite ce iti sugerez eu : e mai dificil sa te bagi in seama cu un baiat, deoarece e frica aia sa nu fi respinsa. Deci, bagate in seama cu o fata din anturajul lui, din clasa lui, astfel vei fi mai aproape de el si va veti imprietenii. Asta ar fi o varianta.
Varianta doi. Am sa iti zic ce am facut eu : iubitul meu e mai mare ca mine cu 1 an aproape 2, cand eu eram clasa a 8 el era clasa a10 la liceu, si intr-o seara am intrat pe el si l-am inrebat cum e la liceul in care era el si asa am inceput sa vorbim si am ajuns sa fim impreuna. Eu nu stiu in ce caz te afli tu, dar poti incerca ceva asemanator. Poti sa il intrebi despre o profesoara/profesor cu care face el ore si apoi cand ati terminat de vorbit desprea aia intrebal ce mai faci. Si subiectele nu vor intarzia sa apara.
Te pup si multa bafta!

3 răspunsuri:
| puppetmaster a răspuns:

I-ati inima in dinti, lasa toate emotiile deoparte si incearca sa vorbesti cu el.Stiu ca nu e usor ce iti propun, dar daca nu incerci nimic, el se va plictisii, va crede ca nu te intereseaza de el si va incepe sa te ignore.Eu cred ca si el te place putin si nu ar trebui sa lasi aceasta "oportunitate" sa-ti scape printre degete doar din cauza ca iti este rusine. Bafta!

| NatyAriana24 a răspuns:

Saluta-l si tu si daca nu te mai saluta el saluta-l tu prima!
Baga-l in seama si depinde de genul lui dar fi putin rea, adica daca se ciocneste de tine spune-i: "Ce naiba, nu vezi, esti chior!" si dupa poti sa-i spui: "A, imi pare rau, nu stiam ca esti tu..."
Si baga-l in seama, ti-am zis!

| rainboow explică:

Multumesc pentru raspunsuri! O sa tin cont de ele! Ati fost foarte dragute pentru ca mi-ati raspuns... Apreciez asta. Pupici! :*