| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de vreo 2 saptamani de colegul meu de banca. Cred ca si el ma place, avand in vedere ca este dragut cu mine, glumeste, imi zambesste frumos etc. Insa cand intervine cea mai buna prietena a mea se schimba totul. Ea zice ca-i place fundul acestui baiat ( ma rog) si ii tot da palme, iar baiatul, bineinteles, nu se poate abtine sa nu-i dea si el. Si asa, in fiecare pauza trebuiesa ma uit la ei cum se giugiulesc si o intinde páia pe toate bancile. Iar in ora vine la mine k si cum nu s-ar fi intamplat nimic zi ma intreaba daca vreau sa ascult muzica cu el la casti, etc! Ce sa fac? Credeti ca merita osteneala sad?

3 răspunsuri:
| kittyshor a răspuns:

Pfff ...stii.baietilor intotdeauna le-au placut fetele care stiu ce vor de la viata,pline de tupeu,care sa ii satisfaca din toate punctele de vedere, dar crede-ma ca daca ar fi sa aleaga intre ea ( o obraznica) si tine( o fata de treaba si linistita). majoritatea te-ar alege pe tine, si zic majoritatea pentru ca posibil ca el sa nu se incadreze in aceasta majoritate. sa stii ca nu exista prietenie intre un baiat si o fata.totul e ceva inconstient, si exista o atractie de care nu suntem constienti. posibil inconstientul lui ii zice ca ce-ar intinde-o pe aia pe toate bancile si in toate pozitile, dar te-ar respecta pe tine si te-ar iubi pentru ca esti mai mult decat ok. ce te pot sfatui e sa faci pe observatorul sa vezi daca intr-adevar intre ei e mai mult decat niste jocuri inofensive cu caracter mai agresiv, si sa fi atenta la coportamtnul lui fata de tine in comparatie cu restul. poate asa se poarta cu toti si tie placandu-ti de el, ti se pare ca te-ar privi altcumva.fi atenta la semnale.iti dau un pont.cand te uiti la buzele cuiva inseamna ca iti doresti sa-l/s-o saruti.cand sunteti in banca si iti vorbeste despre nu stiu ce, uita-te la buzele lui, nu fi foarte insistenta.fi atenta cand isi da seama ca a observat si retrage-te si nu-i mai da atentie in ziua aia laughing asta o sa-i dea de gandit. spor mult :*

| blackrider a răspuns:

Mda...incearca sa stai de vorba cu el, vezi ce sentimente are fata de tine dca simte ceva pentru tine, poate ca se "joaca" cu prietena ta pentru ca tu nu ii oferi posibilitatea sa se joace cu tine. bft:*

| jonhy_8693 a răspuns:

Lui probabil il place si de tine si de prietena ta, la mine e asa dar n-am ocazie sa fiu cu vreo una sa ii spun