| miaaaaauuuuu a întrebat:

Imi place foarte mult sa scriu. Credeti ca exista pe undeva (asa in general nu intr-o anumita localitate) cluburi (sau ceva de genu ) de lectura unde ma pot intalni cu alte persoane pasionate de scris, toate acesta sub indreumarea unui profesor, sau ceva?
Ceva in gennul lectiilor de pian, chitara etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista cenacluri. Cauta pe internet. Sigur se fac si online si, cine stie, poate gasesti pe langa tine. Nu ai profesor, dar vei fi inconjurata de persoane cu aceeasi pasiune ca si tine si vei avea foarte multe de invatat.

| elfics a răspuns:

Sigur ca sunt, pana si in Falticeni este CIL (Clubul de Initiativa Literara), trebuie sa fie si in alte orase.