| Denisa4Pop a întrebat:

Jur ca dau funda la cel mai bun raspuns. Sunt in aclelasi grup pe whatsapp cu băiatul pe care il plac si el vrea sa ne vedem in cateva zile si sa mai vina un prieten de al nostru. Pana acum a dat semne ca ma place, dar nu mai pare. Nici nu mai stiu daca mai vrea sa ne vedem. Ce sa fac? Vreau niște sfaturi.
1. Sa ii intreb eu daca mai ies pe afara sau sa aștept sa aștept sa zică ei? ( daca aștept, sunt șanse sa nu zică )
2. Ce pot sa fac sa ies mai mult in evidentă? Gen, ce replici sa spun ca sa par mai "șmecheră" si cum sa ma comport ca sa facă el primii pași?

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Intreaba-l daca mai e valabila intalnirea si daca spune ca nu spune-i ca ti-ar fi placut sa iesiti, dar nu insista, o sa pari disperata. Daca zice ca da, atunci iesi cu el, discutati despre ceva filme ce ati mai vazut(ati putea mergeti sa si vedeti unul) si la final saruta-l pe obraz sau ia-l in brate si spune-i ca ti-ar placea sa mai iesiti.

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Daca lui ii placea de tine si tu pur si simplu stateai acolo si asteptai sa faca el totul, de ce te miri ca nu mai face nici el nimic?

| deea3507 a răspuns:

Intreaba-l