| Anon352 a întrebat:

Merg de o luna la sala si fac cu antrenor, acesta ma tot pune pe greutati sa ridic cu picioarele bla bla. e o chestie pe care nu o inteleg, de ce ma pune sa imi tonifiez corpul cu greutati in loc sa ma puna sa ard calorii pe banda, steper, bicicleta etc? Adica mie normal mi se pare sa slabesti mai intai, si apoi sa iti tonifiezi corpul, nu sa incepi cu greutati. ma mai pune si pe banda si steper uneori, dar mai des cu greutati. vi se pare normal? care e parearea voastra?

1 răspuns:
| greyhound a răspuns:

Poate e destul de priceput incat sa te faca sa slabesti si sa pui masa musculara in acelasi timp. Tu i-ai spus care este target-ul tau?
Ai dreptate, e firesc si corect sa slabesti intai si mai apoi antrenament cu greutati.
Vorbeste cu el, daca ceea ce face e bine macar sa iti explice cum merge treaba si sa pricepi si tu pentru ce sunt exercitiile pe care le faci, intreaba-l ce vrea de la tine si cum planuieste sa isi atinga scopurile, care e planul de bataie.