| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, mi-am făcut un tatuaj acum 1 săptămână și 3 zile, însă azi dimineață am văzut că mi-au ieșit niște bubițe mici și roși care mă mănâncă foarte tare în jurul tatuajului, salonul la care mi-am făcut tatuajul este specializat, tatuatorul a desigilat toate ustensilele în fața mea și a curățat tot cum trebuie deci nu cred că are vreo legătură cu asta. Este posibil să fie doar o simplă iritație?
Adică m-am uitat pe Google la imagini cu tatuaje infectate și nu arată ca și al meu și menționez că nu am febră, umflături sau erupții cutanate, doar stare de mâncărime, și iritația destul de vizibilă în jurul tatuajului cu aceste bubițe roșii.

Răspuns Câştigător
| 7QA3 a răspuns:

Este foarte posibil sa fie doar o iritatie provocata de cerneala, probabil. Daca esti absolut sigur ca ustensilele au fost desigilate in fata ta si sterilizate, nu ai motive de ingrijorare. Daca totusi se inrautateste, du-te la un medic.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Nu te ingrijora, o sa dispara.De asemenea tatuajul pare abia lipit, nu zici ca e un tatuaj insa peste ceva timp o sa dispara.Cu siguanta este doar o iritatie.