| AlleshiaBy a întrebat:

Spuneti'mi si mie avantajele si dezavantajele celebritati? Deoarece multe vedete [din afara]zic ca nu'i asa usor ca'i munca fizica, phisica s. a. m. d. Voi ce credeti? Dc e asa greu?

Răspuns Câştigător
| Cezar a răspuns:

Păi sunt multe dezavantaje în a fii vedetă.
De exemplu nu poţi să ai o viaţă a ta, o viaţă privată, să mergi la mare singură să nu ştie nimeni sau într-un supermarket dar să nu ştie nimeni, paparaţi umblă după tine să te fotografieze să le publice pe sit-uri, reviste, televiziune şi aşa ştie o lume întreagă că tu ai fost la baie :X laughing)).
Un alt dezavantaj este că mai în fiecare zii trebuie să mergi undeva, la o întâlnire importantă cu viitori afacerişti chiar în fiecare zii, nu prea ai zile libere.
Mai ales şi cea psihică cu fanii, o să ai fani care te adoră, îţi adoră munca pe care o depui, o să ai persoane care o să te jignească etc, nu zic în faţă, dar pe internet se vede şi se ştie totul. Şi când vezi că sunt foarte multe persoane care nu îţi apreciază munca parcă ai vrea să nu fii vedetă.

Când eşti vedetă toate persoanele te pupă în cur, îţi aduce aiai, îţi aduce cealalaltă îţi vorbeşte frumos, râde la orce glumă, acele persoane au 2 feţe pentru că e vedetă acela / ea nu e neapărat să ai 2 feţe / nu o să mai ştii să vezi care e persoana din înăutrul lui/ei.

Cum ar fi te-ai uitat la Hanna Montana? Ai văzut de ce purta perucă, pentru a scăpa de unele dezavantaje, că nu dorea să o vadă lumea altfel ca cea de care e ea.

Sper că ai înţeles.

Şi avantaje sunt foarte multe, nu prea are rost să ţi le explic.
Hmm? thinking Păi avantajele e că ai foarte mulţi bani, trăieşti foarte, foarte bine, poţi să călătoreşti oriunde, să vezi întreaga lume şi minunăţia lor.
Mai mult dezavantajele la vedete sunt alea psihice!
Numai bine happy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MtfkRebekah a răspuns:

Paaai sunt si avantaje si dezavantaje dar trebuie sa te gandesti ca multi fani or sa te urmareasca peste tot si paparatzzi nu o sa te mai lase in pace nici o secunda daca nu arati bine daca nu te-ai maichiat cum trebuie sunt multe lucruri de care trebuie sa ai grija atunci cand esti vedeta dar sunt multe avantaje cred si presupun ca le sti deja dar na multa bafta daca ai ceva in planwinkingwinking

| HubbaaBubbaaa a răspuns:

Avantaj Faima.
Dezavantaj Paparazii. Munca
happy