| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, știți. odată am strâns 7 lei de cate 10 bani si voiam sa cheltui 1 leu pe o pungă de pufuleți. Când mă duc sa plătesc vânzătoarea strigă la mine : -"Ce să fac eu cu banii mărunți numai iau bani toți îmi aduceți bani mărunți!", și îmi arată un castron cu niste monede de 10 bani.
Eu spun : -"Aa, bine."
Si după ce mai intră un lm din spatele meu începe sa îi zică și lui
whistlingToți ăștia vin cu bani mărunți, Uitea "
M-am simțit vinovata si prost.E normal ca vânzătoarea sa facă asta?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

LAs-o ca-i trebuie sa aiba cu ce sa dea rest, ce naiba e crizata asa. laughing) Tu n-ai gresit cu nimic, cat timp platesti poti folosi ce bani vrei (bineinteles, sa fie lei si bani adevarati laughing ) si n-ar avea in general dreptul sa-ti comenteze. Nici sa nu mai stai s-o asculti data viitoare, ii dai banii si pleci si o lasi sa certe peretii sau ce vrea ea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu,nu e normal.
Incerarca in alta zi cu alta vanzatoare, la acelasi magazin.II poti spune ca acei banuti sunt primiti rest tot de acolo.

| Ralukafay a răspuns:

Nu,nu e.Si mie mi s-a intamplat.Am mers la magazin si mi-am cumparat ceva de un leu si cincizeci sau de doi lei-doi lei cincizeci.Si tot asa mi s-a intamplat ca si tie, ii spun eu vanzatoarei dupa ce am luat produsul si i-am dat banii si ii spun vsnzatoarei:'-Numarati-i!'(banii).Si vanzatoarea incepe sa tipe:'-Ce sa numar eu, ma, la banii astia, ce sa numar?'.Si tot asa aveam si eu bani de zece bani. Unele vanzatoare sunt handicapate(scuza-ma pentru vocabularul folosit).