| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca e ciudat si fara logica, dar ma rog. Am 13 ani si am sanii cat o maslina, adica se vede doar o umflatura minuscula de multe ori neobservata. Ar fi ok sa port un sutien cu burete? Adica am unul si chiar daca sunt asa mici, eu zic ca se potriveste binisor (normal am bust cam 60 si ceva si cu sutien e in jur de 70). Toate colegele mele au sani si ma simt fooooarte complexata. Mama zice ca nu prea e bine din cauza ca atunci cand voi avea sutienul sunt alta iar cand il dau jos sunt alta. Ce parere aveti? Vreau raspunsuri serioase!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Priveste-le pe Gwen Stefani si pe Eve si vei observa ca nu sunt deloc complexate ca aproape nu au sani, mai ales Gwen care sub acel sutien alb cu dungi rosii aproape ca nu are ce ascunde. Si cu toate acestea sunt visate, admirate adorate si dorite de milioane si milioane de fani. https://www.youtube.com/watch?v=Wt88GMJmVk0&list=RD9rlNpWYQunY&index=5 Si tie multa sanatate.

| R0R0 a răspuns:

Oh,nu te simti complexata de asta.
Fii sigura ca, peste ani, si tu vei avea ce au altele.
Degeaba porti sutien cu burete. Se observa o diferenta intre tine cu sutien, respectiv fara.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu are rost să-ți pui sutien cu burete doar fiindcă te simți complexată.
Până la urmă, ai 13 ani.
Pe la 15 ani sunt convinsă că le vei ajunge pe colegele tale.
Ți-o spun fiindcă mai cunosc cazuri. Când eram în clasă a5-a, cred că eram printre singurele tipe care purtau sutien și nu fiindcă voiam eu laughing Și oricât de ciudat ar fi s-o auzi, și eu mă simțeam oarecum "complexată"

Dar dacă vrei tu să porți sutien cu burete, gen din pura ta inițiativă, fă-o.
Indiferent dacă cineva va comenta după.

| tiberida a răspuns:

Nu ma simt complexata ca nu port sutien, ci ca nu am sani :/