| AndaPopescu a întrebat:

Sunt cu un baiat de aprox. o luna si efectiv sunt indragostita, ceea ce mi se pare ciudat, fiindca e primul meu iubit (am 14 ani ) si nu vreau sa il pierd. El a zis ca vrea sa ma sarute, insa mie imi e frica, pentru ca nu am mai sarutat pe nimeni. Daca nu-i va placea cum sarut si se va desparti de mine? :'( sunt foarte speriata sa nu-l pierd. Am mai fost indragostita, dar nu asa... help, pls.

Răspuns Câştigător
| noink a răspuns:

Este simplu sa saruti. Tu lipeste-ti doar buzele de ale lui iar mai departe se va descurca el. E un pas pe care trebuie sa il faci la un moment dat si esti destul de mare pentru asta. Daca baiatul e un tip bun, si merita primul tau sarut, atunci nu ai de ce sa iti fie frica, nu o sa regreti. Si chiar daca nu va iese din prima, o sa radeti, si o sa mai incercati. Dca rameneti impreuna o sa va sarutati de alte sute de ori, nu conteaza cum saruti, ci ceea ce simte el pentru tine. Succes draga mea si numai bine

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da ma, ca restul fetelor s-au nascut invatate sa sarute, doar tu de pe tot pamantul asta nu stii sa saruti.
O sa te ghideze el si te iei dupa el, calmeaza-te ca nu-i asa mare filosofie sarutul.
Daca se desparte de tine din atat, atunci iti dai si tu seama ce specimen ai langa tine, de ce ai vrea asa ceva? laughing))

| christall a răspuns:

Daca tine la tine, ii va placea. Daca nu, inseamna ca nu. La varsta asta va faceti relatii de curiozitate, de explorare. Nu pune la suflet prea tare.