| SilviutaPisicuta1 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si nu prea invat cel mai bine din clasa...dar ati putea sa imi dati niste variante de invatare mai usoare?

Răspuns Câştigător
| r1z2an a răspuns:

Daca ai cautat si pe google si tot ce ai gasit e sa lasi camera sa fie aerisita, sa-ti faci un program strict pe parcursul zilei, sa dormi 8-10 ore pe noapte si vreo 2 ore ziua sau sa lasi grijile deoparte pentru a-ti acorda timp de concentrare, ai gasit o mare porcarie crede-ma. Pentru a invata mai usor trebuie sa citesti. Orice carte care te atrage pe tine. Lasa retelele de socializare si citeste orice vrei tu in afara de ce ti se recomanda la scoala. Urmeaza 4 ani de liceu unde vei avea nevoie de o gandire libera. Invata in primul rand sa intelegi orice lucru din ceea ce citesti de zi cu zi. Si mai apoi dupa o perioada vei vedea ca-ti va cadea ceva mai usor sa retii ceea ce citesti. Incearca sa inveti logic idee cu idee si nu toci ca de tocit stiu toti.

| SilviutaPisicuta1 explică (pentru r1z2an):

Multumesc mult de sfat. O sa-l iau in considerare whistling

1 răspuns: