| anonim_4396 a întrebat:

Bine, dati-mi niste metode usoare de invatare + ceva motivatie pentru a invata. Sunt in clasa a 8-a si am foarte FOARTE mult materie in urma lasata. Am la dispozitie jumate de an sa o invat. ( nu o vreau pe toata, dar ce e important)

2 răspunsuri:
| alexutza071 a răspuns:

Buna! Pai in primul rand cea mai buna motivatie ar fi sa inevti pentru tine, adica pentru cunostintele tale, cu cat stii mai multe cu atat mai bine.In al doilea rand cea mai simpla medota de a invata este ra citesti lectia de mai multe ori, de exemplu de 2-3 ori si apoi iei pe fraze si repeti.Ai sa vezi ca o sa ti se intipareasca in minte foarte rapid si o sa-ti dai seama ca dupa ce ai citit mai intai lectia de 2-3 ori si dupa o repeti ai sa stii cuvintele ce urmeaza.Bafta!

| BlackBlood29 a răspuns:

Salut,asta este o situatie mai greacrying
Dar o sa ii dai tu de cap!
Invata mai tot timpul pentru a fi la zi cu acea materie.
Uite cum invat eu:
Citesc o fraza din acea lectie o repet pana o stiu foarte bine dupa trec la cealalta o repet iar si dupa ce o stiu si pe a doua le spun pe amandoua.Si tot asa sper ca te-am ajuta Funda dca nu te super?