| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Sunt o fata de 14 ani careia ii place de un baiat. In primul rand, vreau sa va spun ca sunt o fata serioasa, cu capul pe umeri.
Chestia asta cu baiatul e ceva mai complicat...Noi am fost in aceiasi clasa la gradinita. Atunci noi ne jucam, bineinteles, ca orice copil. Noi acum suntem in aceiasi scoala, dar in clase diferite. Eu acum sunt in clasa a VII-a, la fel si el. Noi, de când s-a terminat gradinita si pana acum nu ne-am mai spus o vorba, timp de 7 ani, nimic! Noi ne uitam unul la celalalt, mai mereu atunci când ne întâlnim, dar de la distanta. Chestia e ca mie mi-a cam cazut cu tronc din clasa a V-a si. Nu stiu cum, s-a intamplat pur si simplu. N-am facut nimic in privinta asta ca eram prea mica pentru lucruri de genul asta. Dar acum vine clasa a VIII-a si vreau sa fac ceva in privinta asta. Imi place prea mult de el. Nu vreau sa-l pierd.
Spuneti-mi ce pot sa fac in privinta asta. Dati-mi niste sfaturi. Daca sa las toata chestia asta balta sau nu.
Sper sa ma intelegeti si sa ma ajutati.
La revedere!

12 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Ai avea un mare noroc sa mergeti si la acelasi liceu.
Ai putea sa vorbesti cu el pe FB, il intrebi de o tema, ceva.

| WaterDrop a răspuns:

Invita-l intr-un spatiu mic si doar cu o iesire, ca sa nu poata fugi si spune-i ca il placi. Greu, nu?

| Elena2375 a răspuns (pentru WaterDrop):

Cam este greu, n-am mai schimbat nici 2 vorbe timp de 7 ani. Nu pot sa-i ies in fata brusc dupa atata timp. De asta am nevoie de sfaturi. Chiar nu stiu ce sa fac. Pentru mine, e mai delicata situatia...

| Elena2375 a răspuns (pentru WaterDrop):

Ai putea, te rog, alt raspuns sa-mi dai?

| JustaLittle a răspuns (pentru WaterDrop):

Eventual, ca sa fie sigura, sa fie si un scaun prins de podea de care sa-l lege cu sfoara cu diametrul de 2 cm.Si un calus, asta asa, sa nu tipe

| WaterDrop a răspuns (pentru JustaLittle):

Imaginatie salbatica happy

| WaterDrop a răspuns (pentru Elena2375):

Uf, era perfect bun sa stii! Dar fieee. Uite, mergi la el si spune`i "Buna, esti foarte simpatic.Hai sa mancam o inghetata impreuna, astazi dupa ore, vreau sa te cunosc mai bine.Ce zici?"

Merge? Sau trebuie sa gasesc altul iar? sad

| JustaLittle a răspuns (pentru WaterDrop):

Doar asa. putin

| Staind a răspuns:

M-ai pierdut de la "cu capul pe umeri"...

| RagnarokR a răspuns:

Fă rost de contul lui de fb si începeți să vorbiți si voi.