| GoldSpookyBoy a întrebat:

Hei TPU! Sunt un baiat gay de 15 ani. De ceva timp am început să mă simt un pic ciudat în preajma unui anumit prieten, care presupun ca este straight. Nici eu, insumi, nu prea înțeleg ce simt exact. Ar trebui să-i spun ceva despre asta? Ar trebui să vorbesc cu cineva apropiat mie despre asta? (Când spun că mă simt ciudat, vreau să spun că îmi tremură mâinile, inima bate repede și am un sentiment ciudat în stomac)

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta nu inseamna ca esti gay. Mai ales ca ai indoieli in aceasta privinta. Esti doar un virgin si atat. Inca mai dureaza pana te maturizezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca ai fi gay, atata vreme cat esti virgin si nu ai avut in viata ta nici un fel de sex, nici cu fete si nici cu baieti.

Este normal sa te simti bine sau emotionat in preajma unui baitel cu care te impaci foarte bine si cum esti inca foarte micut de varsta, va trebuii sa mai astepti o vreme, pana vei intalni si fete si vei avea sex cu ele.

Doar simplu lucru ca-ti place de un baitel, NU te face gay!
Fluturi in stomac si tremurat de maini avem si la examene, si cand mergem la un examen ginecologic sau urologic, si cand mergem la dentist... dar asta se datoreaza emotiilor noastre, nu faptului ca am fii gay sau altfel!

Tu esti mult prea mic sa intelegi ce se intampla cu tine si esti departe de a fii gay, doar pentru ca-ti place de un baitel.