| 03Didy03C a întrebat:

Visul meu de când eram mica este sa dansez. Iubesc dansul, este totul pentru mine! Si am rugat-o pe mama sa ma lase la cursuri de dans. Când i-am zis ca vara vreau sa le fac a zis: A, vara? Atunci bine. Dar inainte de asta nu i-am explicat ca vreau sa le fac vara si a zis:
- Mai bine ai face meditatii la o materie, daca tot vrei sa intri la Cuza. Cu dansul nu ajungi nicaieri.
Chestia asta m-a durut! sad
As vrea sa ii arat ce inseamna dansul pentru mine, dar nu pot. Am frica de a dansa in fata cuiva, la dansuri e altceva. Dar asa,, am frica, deci nu pot sa ii arat cum dansez. :\
Ma puteti ajuta cum sa ii zic cat inseamna dansul pentru mine? Sau daca vreau sa ma tin de el, si o sa fac si in timpul scolii, cum ii zic sa ma lase? Pentru ea dansul nu inseamna nimic.
Aaa, da. Si visul meu cel mai mare este sa ajung la o emisiune gen Romanii au talent sau la World of dance! Dar daca ii zic asta zice ca nu am sanse.
Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Visul tau e sa ajungi acolo? Poti ajunge la Romanii au talent daca te inscrii laughing
Gandeste-te ce meserie ai putea avea din dans,gasesti doar daca te pricepi foarte bine si in niciun caz nu trebuie sa-ti fie rusine sa dansezi in fata cuiva.
Si mie imi place sa desenez si ma pricep cat de cat, dar am realziat ca oricat de mult mi-ar placea imi ia destul timp si nu sunt o experta si nu cred ca as putea face cine stie ce din asta.
Daca chiar vrei ca mama ta sa fie de acord atunci chiar trebuie sa iti iei inima in dinti si sa dansezi in fata ei. Daca vede ca esti chiar buna atunci probabil o sa se domoleasca si o sa faca o exceptie.
Esti norocoasa ca mama ta vrea sa faci meditatii, eu vreau dar sunt sigura ca nu ar fi de acord pentru ca stie ca am pot descurca si singura dar e mult mai greu, in plus nu gasesc ceea ce vreau in orasul in care locuiesc.
Daca ea zice ca din dans nu ajungi nicaieri, de ce nu i-ai raspuns inapoi? Sa zici ca ajungi cineva sau ceva? Ar trebui sa stii ceea ce poti ajunge din asta deoarece atunci cand ii ceri mamei ceva de genul trebuie sa fi pregatita din multe puncte de vedere.

| 03Didy03C explică (pentru 愛日本):

Hmm. Cred ca primesti funda

3 răspunsuri:
| Crisbv a răspuns:

Dansul este un sport frumos, dar nu ar trebui sa neglijezi scoala pentru a-l practica. Convinge-o pe mama ta ca te vei tine in continuare de scoala si ca e doar o pasiune. Dupa ce-ti vei termina studiile vei decide daca vrei sa te axezi doar pe dans si ar fi pacat sa ratezi Cuza. Mult succes!

| 03Didy03C explică (pentru Crisbv):

Sunt cea mai buna din clasa, si NU vreau sa neglijez scoala, Doamne fereste! Dar m-a durut când a zis:
- Din dans nu ajungi nicaieri :\
Mersi oricum! big grin