| Lorenuta2000 a întrebat:

Hei, vreau sa dau la liceu la bio-chimie. cine stie ce materii se fac si cam cate din fiecare? vreau sa fiu sigura ca voi face alegerea corecta

Răspuns Câştigător
| Nobody35 a răspuns:

In clasa a IX-a ai 2 ore de chimie pe saptamana, 4 de matematica, 4 de romana, 2 de engleza, 2 de franceza, 2 de informatica, iar ca obiecte noi ai TIC-ul si logica.

In clasa a X-a ai : 3 ore de chimie, 4 de matematica, 3 de romana, 2 de informatica, iar in loc de logica ai ca materie noua psihologia si mai ai si educatie antreprenoriala.
In clasele a XI-a si aXII-a nu stiu sigur, insa in loc de psohologie faci economie si apoi filosofie.
Sa nu uitam de orele de sport, istorie, geografie, muzica, desen... pe care le ai cate o ora pe saptamana.

Sper sa faci alegerea corecta! happy

| Lorenuta2000 explică (pentru Nobody35):

Iac! urasc franceza! apropo, stiu ca pe vremuri exista si mate-chimie sau ceva de genul asta. mai exista?
P.S. sunt varza la informatioca! cryingcryingcrying

| Nobody35 a răspuns (pentru Lorenuta2000):

Nu am auzit de asa ceva, poate vrei sa zici matematica-informatica.
Si nu iti fa nici un fel de probleme in legatura cu informatica, ceea ce faci tu in generala nu are legatura cu materia de liceu happy.

| Lorenuta2000 explică (pentru Nobody35):

Pardon, voiam sa spun mate-fizică.

| Nobody35 a răspuns (pentru Lorenuta2000):

Mate-fizică? Nu am auzit de acest profil, probabil ai vrut să spui mate-info.

5 răspunsuri:
| CatalinaaM a răspuns:

La bio-chimie faci toate materiile si ai cam 4 ore de biologie si 3 de chimie pe saptamana, 2-3 de mate, 3-4 de romana..cam asa. Depinde de liceu happy