| marina11 a întrebat:

Hei ! Vreau sa va pun o intrebare : mie prima data mi-a venit menstruatia pe 7 decembrie.A doua oara pe 11 ianuarie apoi pe 9 februarie si luna asta nu mi-a veniti inca si sunt destul de ingrijorata.Sa`mi fac griji sau n`am de ce ?

3 răspunsuri:
| COLORATTA a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. menstruatiei ii poate dura si cativa ani sa se regleze. sau poate sa nu iti vina deloc luna asta iar luna viitoare sa vina mai abundenta. la fiecare este diferita dar nu ai de ce sa iti faci griji atata timp cat nu ai intretinut relatii sexualewinking

| PiswXoxo a răspuns:

Daca nu ai intretinut relatii sexuale chiar nu ai de ce sa te temi
daca ai facut prostioare insa si mai mult decat atat neprotejat cauta pe internet un calculator de ovulatie introdu acolo datele aproximative si vezi daca ai dc sa te temi dar cel mai simplu ia-ti un test de sarcina happy

| marina11 explică (pentru PiswXoxo):

laughing Am doar 11 ani laughing si nu nu am intretinut relatii sexuale!