| steffyutz a întrebat:

Hei vreau si eu mai multe metode de ati albi dintii( stomatologul-exclus!)funda

9 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Încearcă sarea şi/sau bicarbonatul de sodiu.
Sau, ce mai simplă şi mai eficientă metodă, spală-te pe dinţi regulat, în fiecare zi, de 3 ori.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Spala-te cu SAre pe dinti de 3 ori pe saptamana. Te speli mai intai cu sare apoi cu pasta de dinti( cu pasta de dinti trebuie sa te speli in fiecare zi dimineata si seara) si in alta saptamana cu BICARBONAT! Tot de 3 ori.si faci o data asa si o data asa.La mine a functionat doar cu sare.dar depinde de cate ori te speli pe dinti cu pasta si cam cat de galbeni is dintiihee hee Baftawinking

| Snk01 a răspuns:

Incearca sa te speli pe dinti laughing) Scuze ca am fost rautacios dar nu m-am putut abtine laughing

| FlorenceVi a răspuns:

Spala-te pe dinti! doar n-or sa ti se albeasca asa cu puterea divina!

| danizu212 a răspuns:

De doua ori pe saptamana freci dinti cu sare de bucatarie si limpezesti cu solutie de apa cu bicarbonat de sodiu(1/2 lingurita bicarbonat la un pahar de apa adica 250 ml).Un zambet cu efect!

| Lavi15 a răspuns:

Ai putea sa ti cumperi pasta de dinti Blendamed speciala pentru asa ceva dar este o porcariewinking deci mai bine ti as recomanda sa mergi la stomatologwinking

| steffyutz explică:

Nu am dinti galbeni dar as vrea sa-i mai albesc cu o nuanta! ma spal pe dinti dupa fiecare masa (sunt chiar dependenta pentru ca am o dantura frumoasa si nu vreau so pierd!)

| zuzuly a răspuns:

Pai iti rebuie o pasta de dinti buna.si incearca sa-ti speli dintii dupa fiecare masa.

| iD3aLL a răspuns:

Buna steffyutz. Sincer sa fiu o albire a dintilor in adevaratul sens al cuvantului fara ajutorul stomatologului nu poti dobandi...Eu am 15 ani dar ma spal in fiecare seara-dimineata + dupa fiecare masa ceea ce m-a ajuta sa imi pastrez dintii curati/albi permanent. Eventual foloseste o pasta de dinti precum Colgate Max White, sau orice are agenti de albire a dintilor si nu uita sa te speli regulat pe dinti... Multa bafta si sper ca raspunsul meu sa te fi ajutat cat de cat!