| BlueDreamsss a întrebat:

Hei-ya! Am si eu o mica problema. Azi a venit pe la mine,la scoala,prietenul meu, el fiind din alta scoala. El a mai venit cu alti 2-3 baieti. Orele se terminasera iar eu si o foarte buna prietena am ramas in curtea scolii cu prietenul meu si,desigur, au ramas si ceilalti baieti. Domna mea de religie a fost azi de serviciu pe scoala si dupa ce s-a sunat ea a iesit afara sa vada elevii urcand in microbuzul scolar. Eu,prietena mea si baietii am ramas pe bancile din curtea scolii. Doamna profesoara a inceput sa tipe la noi sa plecam acasa. Eu i-am zis ca vine tatal prietenei mele sa ne ia,deoarece asa imi zpusese ea ca va fi,dar nu l-a mai sunat pe tatal ei sa vina pentru ca am plecat cu altceva,dar problema este ca profesoara l-a sunat pe tatal prietenei mele si i-a zis ca noi doua sta cu niste baieti straini in curtea scolii,ceea ce nu era ilegal deoarece noi suntem de la tara si nu este ca la oras cu paza sau alte alea. Tatal prietenei mele este extrem de dur,si nu ii da voie sa faca chestii de astea. Mie imi este frica deoarece cred ca m-a vazut sarutand baiatul respectiv. Iar maine eu am din nou ora cu ea. Sunt sigura ca va incepe sa spuna in fata clasei ce a vazut,si ce am facut eu si prietena mea. Dar cel mai frica imi este ca ar putea sa ma spuna doamnei director. Deci cum ar trebui sa reactionez maine, cand ea imi va spune ceva legat de toata intamplarea aceasta? sad

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca n-ai mai mult de 13 ani daca iti faco griji dina stea stupide.
Si daca te-ai pupat cu baiatul ala, ce? E profesoara de religie, barfa e pacat, daca mananca **** i-ati apararea, spune ca ce o doare pe ea. Atata tam tam pentru nimic.
Inca ceva, daca te gandesti intensiv la aceasta chestie si iti faci griji crezi ca rezolvi ceva? Lucrurile tot se vor intampla fie ca te gandesti la ele fie ca nu, nu te mai stresa ca te stresezi degeaba, nu poti schimba nimic, lasa lucrurile sa vina si apara-te cand va fi cazul.

| alinaiuliana89 a răspuns:

Sa ii spui ca nu este adevarat si ca in afara orele de scoala nu e treaba ei ce faci tu big grin

| AndreeaCristian11 a răspuns:

Bună! Din câte am înţeles, exigenţa în şcoala ta nu e mare fiind o şcoală de la ţară. Să nu te alarmezi să începi prin a îi da explicaţii pur şi simplu, poţi discuta înainte de oră cu respectiva profesoară despre cele întâmplate. La urma urmei, acest lucru te priveşte pe tine şi prietenul tău, dar dacă profesoara ta de religie e ţâfnoasă şi ţine neapărat să facă împotriva ta, spune-i că nu se va mai întâmpla, epica scuză.
Sper că te-am ajutat cât de cât! O seară frumoasă! happy