| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sunt prietena cu o fata de 8 ani de la gradinita. Nu este cea mai buna prietena a mea ...dar tin foarte mult la ea si mi-a fost si alaturi mereu si ne-am inteles minunat mai mereu si avem multe amintiri frumoase si o sa mai avem de aici inainte.Ea e asa micuta si blonda si gingasa si purta mereu 2 codite mici impletite era genul de papusa si este . Ea dupa cum vi-am descris-o este genul de fata linistita aproape tocilara dar tin mult la ea asa cum este.Si ei i-a mai placut de baieti inainte si mi-a zis de fiecare si intre adevar baieti draguti are gusturi bune doar ca e genul de fata care ii place dar nu vrea sa fie cu ei deoarece ii este frica sa nu sufere asa cum am facut si eu . Si asta este ii este frica. Acum ii place de un baiat din scoala noi doua suntem a 6 si el este a 7 .Este gen rapper un tip cool dragutel si mi-a zis de mult ca ii place de el. Si azi am avut un mic spectacol si eram eu ea si inca 3 fete si l-am vazut pe baiatul asta care ma am bine cu el si i-am zis sa vina si el cu noi la spectacol si el nu a venit ca trebuia sa ajunga acasa. Si pe mess ma intreaba de ce vroiam sa vina si el la spectacol si nu puteam sa zic ca pentru fata aia ca mi-a zis sa nu ii zic nimic ca altfel se supara rau pe mine. Si i-am zis " Pai da sa stai si tu cu noi ". Si face " Auzi pai eu trebuie sa iti zk cv...Ma .mie imi place de tine.Si chiar tin la tine " crying . Si eu pur si simplu am ramas muta.Nu stiam ce sa mai zic .Nu pot sa ii zic nici " Sti nu pot sa ma comb cu tine ca prietenei mele ii place de tine " ca ma intreaba care prietena si nu stiu ce . Nu pot nici sa ii zic " iii.lasa-ma in pace k esti urat si nu vreau sa ma combin cu tine " ca se supara si nu vreau ca dabea ne-am imprietenit . De Revelion a venit la mine in casa cu un baiat care este prietenul lui sora mea ne-am distrat dar asa prieteni .
Si nu stiu ce sa fac .Sa ii zic lui fata asta ce mi-a zis ? Si daca se supara pe mine sau sufera ? Si lui ce sa ii zic ? Daca nu ar fi fost ea poate i-as fi dat o sansa...mm.dar tot nu e genul meu de baiat . E cool dar . cred ca sunt si mai inalta decat el sincer laughing.Ce sa fac sa fie bine ?

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Nu-ti zic ce sa faci dar iti zic ce se va intampla si tu alegihappy

¬Daca-i spui prietenei tale ca ii place de tine sunt sanse sa devina geloasa pe tine (chiar daca tu nu il placi) depinde, tu o cunosti dar in general asta se intampla in astfel de situati... si daca nu-i spui si DACA afla tot nu va fi frumos... deci daca alegi sa nu-i spui ai grija sa nu afle (ce nustie nu o poate rani)

Daca vrei sa scapi de el spune-i ca ai iubit, ca l-ai intalnic acu cateva zile sau ceva... sau ii spui ca nu-i genul tau dar prietena ta e buna pentru el si sai dai o sansa.

Acum, ai de ales adevarul sau minciuna? Acu eu sunt baiat eu as face asa: daca as fi in aceeasi situatie ca tine (el find mai timid (( EL find prietena ta varianta masculina) i-as spune sincer, "ma uite fata de care iti place ii place de mine, dar pentru ca imi esti prieten bun nu ma bag ba chiar daca vrei ii zic sa se intalneasca cu tinehappy daca vrei numa.sa incerci" si as incerca sa-l fac sa se vada cu ea ( in cazul tau EL) normal, noi suntem baieti, nu suntem asa de orgoliosi ca fetele... in cazul meu ar fi sanse slabe ca baiat sa se supere pe mine prietenul meuhappy acum tu alege varianta! Tu o cunosti cel mai binetongue

| Viviluka a răspuns (pentru Castiel):

M.am decis sa nu ii zic pentru ca nu are de unde sa afle si este mai bine asa oricum baiatului o sa ii treaca oh go on ca asa sunt baietii

6 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Da pai eu nu vreau sa ma combin cu el v-am zis nu e genul meu. Chiar nu am de gand. Tot ce ma atrage la el este stilul lui si atata tot. Dar nu schimba cu nimic asta

| mona a răspuns:

Fata asta oricum o sa se supere pe tine ori ca i zici adevaru,ori ca te combini cu baiatu,daca oricum nu e genu tau de baiat, lasa l in pace, baieti mai sunt dar o prietenie[cum esti tu cu fata]nu ti o mai faci asa usor in ziua de azi

| Caracteromule a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu te comb cu el, mai bine ramai cu prietena ta care iti va fi prietena pentru totdeauna decat sa fi cu el o luna si sa nu mai fi prietena cu fata aia toata viata...

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

Stii genul asta sunt si eu... n-am avut curaj vreodata sa-i zic unui baiat ca-mi place, dar situatia asta e cam complicata eu zic sa-i zici prietenei tale adevaru` si baiatul ei bine... habar nu am ce sa zic in privinta lui :/

| Zapacitul a răspuns:

Iti raspund si eu din experienta proprie! Te sfatuiesc sa nu te combini cu el! Chiar saptamana trecuta mi s-a intamplat! O sa iasa o harababura totala, probabil o sa va certati si o sa va impacati cu greu, daca va mai impacati... daca te combini cu el si ea il place cu adevarat si are putin curaj va incerca sa va desparta desi din ce am citit nu cred ca va face asa ceva! Oricum cel mai bine ii spui ca nu vrei sa fi cu el si sa-ti ajuti prietena, sau sa o convingi sa renunte la el ca nu o merita! Sper ca a fost utilhappy!