| pallmallblack a întrebat:

Am și eu o problema, imi simt gura uscata și am o respiratie urat mirositoare. dar doar atunci cand beau apa plata/minerala. la bauturile care contin zahar gen cola, nestea etc. nu e deloc același lucru. Mentionez ca nu sufar de vreo boala sau nu am probleme cu glanda tiroida etc. Astept raspunsuri happy

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Respiratia urat mirositoare nu vine de la Tiroida ci de la dinti sau de la stomac. De unde stii ca nu suferi de o boala? Cand ai facut ultima data control la medic? Mai bine lasa-te da bauturile alea racoritoare si mergi la medicul de familie sa vezi ce poate fi!

| pallmallblack explică:

Vara anului trecut am fost la spital cu o raceala banala și acolo mi s-au facut mai multe seturi de analize. cu igiena dintilor stau bine. dar de ce de la suc nu mi se usca și nu miroase urat asta ar cam fi intrebarea.