| Nomusicnolife18 a întrebat:

Heii am o problema cu unghiile nu imi cresc aproape deloc si cand cresc se rup sad. Cum sa le fac sa creasca mai repede?
Fundita :*

Răspuns Câştigător
| AAMTeq a răspuns:

Incearca sa mananci si sa bei alimente cu mult calciu, ca laptele. Asa o sa-ti creasca mai repede. Funda? happy

3 răspunsuri:
| supradozadenebunie5 a răspuns:

Ai putea sa incerci un tratament pentru unghii sau poti sa incerci pentru intarirea unghiilor 2 variante:
1-incalzesti niste ulei de masline si iti ti unghiile timp de 5 minute dar ai grija ca uleiul sa iti acopere unghiile
2-sa storci o lamaie si sa ti tot asa timp de 5 min unghiile in zeama de la lamaie sper sa te ajute eu am incercat cu ulei si la mine a functionat

| Nadia18 a răspuns:

Poti lua niste calciu sau sa folosesti un tratament pentru unghii

| Truxiie a răspuns:

Poți încerca pe lângă răspunsul ce ți la dat Iulliaaaa și niște tratamente naturiste gen :ulei de ricin, ulei de măsline. Dacă ai fi interesată caută pe internet tratament unghii ulei ricin, sau ulei măsline.O să te ajute.