| anonim_4396 a întrebat:

Heii.am si eu o intrebare.in analize se vede daca am fumat? si apropo, cine crede ca poate sa descifreze scrisul de doctorita sa ma ajute, va rog.am o trimitere si imi e frica sa ii arat mamei, nu stiu ce scrie pe ea. Uitati poza

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy nicotina nu iti iese in sange, doar nu te-ai dus sa iti masoare nicotina, te-ai dus pentru altceva, cat despre scrisul medicilor, e indescifrabil, nu ai de ce sa te temi in ai arata mamei, cu siguranta ca nici ea nu va intelege...

| blackrose269 a răspuns (pentru caramela):

Da dar nu stiu unde ma va trimite doctora de familie, nu vreau sa scrie ceva de o radiografie sau de plamani.doctora de familie intelege scrisul.

| caramela a răspuns (pentru blackrose269):

Buna dimi! dar tu nu vrei sa se afle starea sanatatii tale? preferi sa se complice situatia, in loc sa previi, ori sa tratezi ca atare? gandeste matur ca e in joc starea sanatatrii tale, si indiferent de ce iti va iesi la analize, mama va fi mereu langa tine si te va incuraja, sunt mama a 2 copii fata si baiat si am trecut si eu prin asfel de situatii.pana la urma doar starea ta de sanatate conteaza, iar pe urma tu vei decide daca mai fumezi ori nu...

| Mangustă a răspuns:

La analizele obisnuite nu se dozeaza nicotina. Daca esti un mare fumator, se poate banui pe baza hemoglobinei crescute.
Cat despre poza poti s-o incarci aici: http://imgur.com/ si apoi postezi un raspuns cu link-ul si te ajut cu placere;)

| blackrose269 a răspuns (pentru Mangustă):

Am postat la alta intrebare link'ul. uite, sper sa mearga: http://i51.tinypic.com/2627jhz.jpg

| Mangustă a răspuns (pentru blackrose269):

Scuze, scrie mai urat decat medicu meu O.o... oricum, nu cred ca scrie ceva de vreo radiografie pulmonara ca nu are doctoru` treaba daca u fumezi sau nuwinking

| blackrose269 a răspuns:

Nu apare poza, o sa mai postez o data intrebarea.