| Maria1324 a întrebat:

Heii! Am si eu o problema. Sunt foarte sensibila si plang foarte repede..Am incercat sa ma gandesc la chestii pozitive dar nu merge. Cum sa fac sa fiu mai puternica? Sa nu plang atat de usor? Va rog mult, ajutati-ma! Fara raspunsuri la misto. SCUZATI CATEGORIA DAR E CEA MAI ACCESATA

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti extrem de emotivă.
Încearcă să fi mai încrezătoare în tine, să nu-ţi mai pese de nimeni şi nimic, nu mai pune atâta la suflet orice cuvinţel, fii şi tu un pic mai zvăpăiată.
Te pup!

| NiKoLeT a răspuns:

Incearca sa nu ei totul in serios! Sa -ti pese mai putin! Ceea ce incerc si eu sa fac, dar nu chiar se primeste! big grin Oricum ideea e ca trebuie sa fii mai tare! Bafta!

| PandaBear7 a răspuns:

Oamenii isi manifesta tristetea in multe moduri. unii plang, altii injura, altii sunt violenti, altii se taie cu lama, altii rad ca prostii si sunt indiferenti(ca mine), altii mananca ciocolata, altii se uita la o comedie, altii fumeaza o tigara.
incearca sa nu mai pui la suflet orice, nu ii lasa pe altii sa te domine, sunt niste terminati si nu merita atentia ta.

| Maria1324 explică (pentru PandaBear7):

laughing))))))))))

| PandaBear7 a răspuns (pentru Maria1324):

Am uitat sa mentionez ca si eu sunt la fel de sensibila uneori, dar am ajuns sa ma enervez foarte greu pentru ca nu prea iau totul in serios. laughing)) :*

| Timiiii a răspuns:

Hey:*..Si eu am o pr la fel ca tinelaughing)):.e din cauza subconstientului tau,, trebuie sa fi tare si sa gandesti pozitiv, gandeste-te ca esti puternica si poate așa o sa reusesti,, Succes! Sper ca te-am ajutat:*puppy dog eyes

| Mada1229 a răspuns:

Salut! Sfatul meu ar fi sa vorbesti cu parintii tai sau cu diriginta pentru a te duce la un psiholog de exemplu sau la o persoan care sa discute deschis despre problema ta... sper ca te-am ajutat!

| Maria1324 explică (pentru Mada1229):

Nu prea...straight face M'ai jignit mai tare

| Mada1229 a răspuns (pentru Maria1324):

Daca mergi la un psiholog nu inseamna ca esti nebuna ...psihologul este persoasa la care mergi cand ai o problema si cu care vorbesti deschis, iar el/ea iti poate da sfaturi.....si chiar nu am vrut sa te jignesc imi pare rau!