| DunkelheitBu a întrebat:

Heii
Azi am iesit in parc cu niste prieteni si am intalnit un baiat, cu care am stat tot timpul, insa el e timid si am incercat sa ii intru pe sub piele si unul dintre prietenii nostii incercat sa ne cupleze, dar cum am zis el e timid
cum procedez

3 răspunsuri:
| Roxxxxi a răspuns:

Buna.Nu sari pe el. Cheama-l la o plimbare, intreaba-l ce ii place sa faca in timpul liber, faceti glume impreuna [nu sa razi tu de el laughing]. Sigur te va privi cu alti ochi cand va vedea ca tu il chemi pe afara incerci sa scoti cat mai multe din el.

| Pau17 a răspuns:

Daca este timid acorda-i putin timp. Incearca sa gasesti care sunt lucrurile care va atrag sau care le aveti in comun si concentrati-va pe ele. Incearca sa fi comica astfel te va privii mai interesant si ii vei da siguranta si incredere.

| Mytsaa a răspuns:

Ai rabdare cu el si totul va fi bine. Discutati despre lucrurile pe care le aveti in comun, comporta-te cu el ca si cu un simplu prieten, fa-l sa aiba incredere in tine.