| Mălinuşaaa a întrebat:

Heii big hug Va place Adrian TuTu? eu nu va spun daca imi place sau nuhee hee vreau sa vad ce parere aveti. si o sa va rasp si eu dupa kiss Funda+vot >big grin

Răspuns Câştigător
| RockerGirl a răspuns:

Imi place foarte mult adrian tutu! e concurentul meu preferat de la romanii au talent! Imi place [pentru ca are un talent deosebit, si un caz foarte special.Si hai sa fim seriosi,cine din noi e instare sa isi scrie melodiile,si aiba si o voce buna ca sa le cante apoi? Nu cred ca vreunul din noi in afara de el! Pe mine m-au impresionat cantecele lui foarte mult, deoarece mesajele transmise prin cantece, aveau si au o valoare sentimentala foarte mare! Eu l-am votat si l-am sustinut de la bun inceput! El merita din plina sa castige! Multumiri tuturor celor care au votat adrian tutu!

23 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Da imi place, intr-un fel il admir, si ma bucur ca a castigat!

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Pai eu una nu sunt sigura ca are talent innascut ca narcis de exemplu, dar se vede ca a muncit mult pentru asta. nu este atat de usor sa faci rap si corect si versurile [ pe care si le scrie singur ] sa insemne cu adevarat ceva. trebuie sa ai un simt al ritmului destul de dezvoltat ca sa poti canta rap in mod corect. poate ca unii au votat din mila, dar exista multi care au votat pentru ca le place stilul de muzica pe care il interpreteaza si mesajul pe care il transmite de fiecare data cand intra pe scena. intr-adevar, au existat multi altii care meritau si ei sa castige [ gen Valentin Dinu, Cristina si Alina, Cosmin, Balance ] dar nu putem spune ca el nu a meritat deloc. eu il apreciez ca a reusit sa treaca prin viata, neavand parinti, si ca a stiut cum sa si-o traiasca, a mers inainte cu fruntea sus, si a castigat si experienta. iar faptul ca el s-a apucat de muzica si de dans pentru a demonstra ceva prin versurile si miscarile lui, si pentru a-si face parintii mandrii de acolo de unde sunt, cred ca il face sa para un luptator. eu nu contest insa faptul ca au fost altii poate mult mai talentati la capitolul cantat opera. inteleg ca esti foarte talentat daca poti canta in acel mod, dar asta nu inseamna ca numai opera trebuie promovata, mai ales si pentru ca multi nu mai asculta acest gen de muzica, si nu pentru ca nu apreciaza munca celor care-l interpreteaza, ci pentru ca este destul de greu de inteles.
oricum dorinta poporului s-a pronuntat deja, nu mai putem face nimic. sunt sigura ca multi dintre concurenti vor ajunge departe pentru simplu fapt ca s-a auzit despre ei si vor fi chemati la diverse show-uri si se vor face si mai cunoscuti.winking

| Mălinuşaaa explică:

@yOn3la: da asa-i tongue

| Lavy a răspuns:

Pai parerea mea despre el este ca nu mi s-a parut ca are muuuult talent! + ca adolescentilor le place genul asta de melodii si lol ca a castigat!

| MissL a răspuns:

Sincer da, reprezinta generatia noastra, eu il respect, in situatzia lui fara parintzi, si a lucrat de mic de la 14-15 ani pe santier sa se descurce singur, ma bucur mult pentru el, dar erau altii care aveau un talent mult mai bine evidentziat, dar daca el a fost votat in numarul cel mai mare inseamna ca el are cei mai multi admiratori si multi au considerat ca el merita premiul deci respect! Nu ar trebui multi sa comenteze ca nu merita, pentru ca unii nici macar nau votat, daca votau pe altcineva si nu iesea castiator da aveau dreptul sa comenteze ca le e ciuda ca nu a iesit favoritul lor, dar din moment ce nai votat pe nimeni, nu te baga sa crititci de ce a iesit el, trebuia sati votezi favoritul sa-l ajuti! asta e, felicitari, nul mai tot acuzati, lasatil sa se bucure, castiga si el odata in viata lui asta amarata, nu rapitzi bucuria ca si ala e un talent si inca unul ft bine lucrat! Pana la urma exista "lovers" si "haters" el nu cred ca are nici cea mai mica problema, pana la urma el a castigat si voi puteti oricat sal criticati, ca tot el ramane invingator! Eu una il respect, are sincerele mele felicitari! :*

| AlexandraCroft a răspuns:

Sa iti spun sincer de ce a castigat si a primit atat de multe voturi Adrian Tutu:
1.canta bine.nu ai ce zice ( canta frumos si versurile lui sunt pline de adevar)
2. a contat foarte mult cazul
3. fetele sunt toate inbebunite dupa el,este foarte frumos si are niste ochi mirifici

Sincer cu toate astea (precizez ca si eu l`am votat) la TV am constata ca repeta cam mult faptul ca a ramas fara parinti ca a fost crescut de bunici si ca i`a fost greu, nu spun ca nu e adevarat, bine ne-ai spus de 2.hai 3 ori dar nici asa non stop.

Mai bine castiga Cretzu.sau Narcis.toti au voce.dar nu a fost corect pentru ei.Dar asta e o sa ajunga niste oameni importanti si asta e tot ce conteaza!

| Coconut a răspuns:

Da si mie imi placelove struck

| IoanaTempah a răspuns:

Da blushing, adica foarte mult. Canta bine.e, are talent, a meritat sa castige. Avand in vedere ca a trecut prin atatea greutati in viata, chiar merita foarte mult si eu il admir pentru cum s-a descurcat in viata singur, fara parintii lui. In concluzie imi place foarte mult love struck. Tie?smug

| Broadband a răspuns:

Nu prea
arata a smecheras de cartier
eu nu l-as fi ales castigator.

| Broadband a răspuns:

Canta el bine dar
erau o gramada care meritau premiul
ianau iustin
valentin luca
florin harsan
etc

| JadeT a răspuns:

Mie imi place Adrian Tutu,,, este foarte talentat si sunt foarte bucuroasa ca a castigat el

si e si frumuselbig grin

funda?

da tie iti place?

| XByancaElenaX a răspuns:

Buna BeebitsaaDeci sincera sa fiu nici mie nu imi place vocea lui e groaznica mai bine castigabig grininu Valentin, Narcis Iustin Ianau, Cosmin Agaghe...si multi altii eu cred ca voacea asta se gaseste la orce colt de strada doar pentru ca iau murit parintii toti il voteaza ca daca ar fi fost nu lar fi votat pana aici ...asa o sa ma duc si eu mi-au murit bunici bla bla.hee hee In fine Eu asa cred happyEu cred ca mai bine castiga,,Dinu Valentin'' are ff mult talent sau,, Cosmin Agaghe'' asta adrian tutu nu stie deloc sa cante ca iau murit parinti VAI ce tragedie toti il voteaza... dupa soarta nu dupa talent mai bine se numea,, Romanilor aveti mila'' oameni care lau votat cred ca au un procentaj mai mare cu la cauza 30% decat cu talentul eu zic ca mai bine nu castiga el ca asa ma duceam si eu:,, off off mi-a murit un bunic'' sau ceva...de genu mai bine nu venea el. Raperi ''uni'' nau voce asta nu stie ce e rapu' nici macar hip hop si da cred ca e adevarat ce ai spus.

| ๔ღILoVeRaPღ๔ a răspuns:

DA DA DA! 3 de da treci mai departe! Adrian Tutu primul loc semifinala 2! Adrian Tutu A castigat 120.000 de euro!

deci dawinking imi place

| y0n3la98 a răspuns:

Mie.mi place...day dreaming :X:X:X si pun pariu ca si tie.nu.i asa?smug

| Tsiitsix3 a răspuns:

Pai` in primul rand acolo au fist de 1000000000 de ori mai talentati(unii) decat adrian tutu.happy Adica concursul se numeste romanii au talent.nu romanii au mila.Adika am askultat hip`hop mult mai bun decat kanta el.happy parerea mea e ca nu are chiar atata talent.happyAdica sunt multi Care puteau sa castige in locul lui`happy parerea mea.happy fundhita/:winking daca vrei.happy

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Da!
Ma bucur ca a castigat Marea Finala!

| Trufa a răspuns:

Tipul mi se pare foarte ok si ma bucur ca a castigat.Sa zicem ca nu merita tocmai locul 1 dar avea nevoie de banii aia, iar la urma urmei versurile pe care le scrie sunt foarte realiste si de apreciat.pentru ca in ziua de azi nimeni nu mai e patriot,sau nimeni nu mai sta pe ganduri daca ar avea posibilitatea sa plece din tara.El insa transmite un mesaj pozitiv si are foarte mare dreptate "hai sa ne tinem toti de mana" doar asa o sa reusim ceva in tara asta,in care multi l'au comentat si au considerat mesajul lui,ca fiind "cretin". Tinand cont ca putea ajunge un drogat,nevand parinti, eu cred ca merita toata aprecierea...E mandru ca e roman, si are ceva de spus.Cati dintre noi mai fac asta?

| iuddavali a răspuns:

Narcis e mai fain.

Iar Bogdan chiar merita sa castige http://www.semneletimpului.ro/......-3213.html

| Jullie_2542 a răspuns:

Da imi place e dragut. c:

| EyesSad17 a răspuns:

Spune nu TuTU si spune DA NARCIS si parerea mea e ca chiar daca a castigat concursul adrian tutu va fi uitat peste cativa ani iar de Narcis se vor ocupa d el in special specialisti si nu mai de atat dar nu o sa fie usor uitat pentru ca are o voce ne mai intalnita iar norocul lu TUTU e ca a transmis 3 mesaje importante si canta gen hip hop iar dezavantajul lui iustin narcis e, canta musica classica si nu prea e ascultata, adolescenti au fost pro cu marele premiu lui Adrian tutu si specialisti au fost contra (parerea mea ) iar concluzia e ca nu mi-a placut

| βέiiiβiii_5950 a răspuns:

Daaa imi placeeelove struck e draguts...si are si talent love struck >big grin

| WOLFRAM a răspuns:

Fetelor li sa pare frumos dar cred ca el a fost votat pentru ca e orfan iar LI Shean(numele lui Adraint Tutu de schena). E simplu sa faci ce zice ek dar nu conteaza neaparat repul ci versurile si cazul lui social.
Astazi de exemplu la schoala la un proiect era o fata de a8a care a vrut sa cante rep la activitate de chimie pentru ziua pamantului sincer mai mult a recitat si dadea dinm cvap intr-un mod ciudat iar dupa activitate toata lumea o striga Adriana Tutu du-te la sezonul 2 di romanii au talent poate castigi deci iti dai seama ce era pe diriga(profa de chimie) care era incantata de actul ei artistic

| soryna_9188 a răspuns:

Draga mie sincer nu imi place dar stiu ca tu intrebi asta pentru ca iti place dar cerezi in tine si nu va rade nimeni... paaa