| anonim_4396 a întrebat:

De un timp imi place de un baiat, dar se zvoneste ca ar avea prietena. Colegele mele spun ca nu are ...Eu ce sa cred? :-|

Răspuns Câştigător
| victoras13 a răspuns:

Nu stiu sigur daca o sa-mi iei in seama raspunsu pentru ca sunt baiat,dar ai putea sa te uiti mai profund putin la el atragei atentia cu ceva sau daca nu se uita de obicei la tine si daca e adevarat ca are o prietena asteapta despartirea lor,incercand sa-i mai alini putin tristetea cu vorbe bune, putin mai tarziu daca vezi ca te mai observa ai putea sa-i marturisesti sentimentele (uita-te drept in ochii lui si daca se poate tine-l de maini, o sa se opeasca sigur )(asta sa o incerci undeva pe holul scolii sau liceuluievident sa n fie nimeni pe langa voi )dac nici macar nu te place nu as vrea sa fiu in locul tau PS:nu te descuraja pentru ca baietii sunt destul de schimbatori si isi incearca norocul probabil daca o sa te refuze mai tarziu o sa se intoarca la tine. sper ca te-am ajutat succes!

4 răspunsuri:
| DeutzaMika a răspuns:

AR trebui sa fi indrazneata si sa ii spui ca ar vrea sa stie o fata daca are prietena si te-a pus pe tine sa fi intermiediar...

| aFurisit a răspuns (pentru DeutzaMika):

Pff, din astea faci micutzo? laughing nu e bine! de ce?

Pana la urma minciuna o sa iasa la iveala... si atunci... ce faci? Mai are el incredere in tine, daca tu l`ai mintit si fara sa-l cunosti laughing

Sau daca intreaba cine e fata? waiting.

Inca o data... fetele. dovada clara a lasitatii happy

Fiti mai curajoase, parca ati fi motanei timizi sad. noi ce sa mai credem.

| aFurisit a răspuns:

happy simplu`. stai mai mult in preajma lui, vorbeste cu el, atunci vei vedea daca are sau nu prietena.

Fetele. vor multe, dar sa le cada de sus, fara sa faca niciun efort.

In felu` asta o sa pierdeti multe.laughing

| Andreea1566 a răspuns:

Pai daca il placi foarte mult intra in discutie cu el, trebuie sa devi cea mai buna prietena a lui si asa o sa-i sti toate secretele. Apoi daca stai intr-un oras frumos invita-l dupa ore.Si daca are prietena el se va eschiva si daca esti fata desteapta iti vei da seama. Unele colege pot fi invidioase si sa minta, dar tu ti-ai ales prietenele asa ca le cunosti.Si sa stii ca nu prietena ta il place ci tu asa ca nu fi lasa! Fundita?