| Ramona_6895 a întrebat:

Heii! Doare prima data cand te pesnezi? Si acolo cand te duci la pensat trebuie sa-i zici ce forma vrei?

5 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Eu am facut asta de una singura, dar important trebuie sa tii cont de forma sprancenelor tale.adica sa iei doar din partea de jos, daca intelegihappysper ca te ajuta

| Răspuns_9097 a răspuns:

Uite câteva idei conteaza şi forma feţeiwinking

Fruntea ta este prea lata, iar forma paralela a sprancenelor accentueaza si mai mult latimea. In acest caz, sprancenele trebuie pensate cat mai arcuit, pentru a induce impresia de alungire a fetei.
Daca, dimpotriva, fruntea ta este prea inalta iar forma fetei extrem de alungita, poti atenua optic acest aspect aplatizand forma sprancenelor pensandu-le intr-o forma orizontala.
Pentru cele care au ochii prea apropiati este necesar ca, prin pensat, sa se indeparteaze punctul de luminozitate maxima care trebuie sa fie cat mai departe de baza nasului.
La ochii rotunzi, este evident ca forma unor sprancene prea arcuite accentueaza si mai mult forma rotunda. Prin urmare, make-up artistii recomanda o forma mai plata si mai orizontala.
Privirea ta are o linie descendenta? Atunci evita cu orice pret sprancenele prea apropiate de pleoapa si penseaza foarte bine zona arcadei.

| SiMpLa a răspuns:

Nu este adevarat pe mine nu m-a durut deloc si am fost la salon acum depinde cat de sensibila este pielea ta.

| BgDc a răspuns:

Depinde si de cat de adanci iti sunt radacinile. Iti dai seama ca nu e o durere insuportabila.

| els_5249 a răspuns:

Eu prima oara cand am fost sa ma pensez mi-a facut ceea de acolo forma nu i-am spus eu.Dar depinde de persoana.Si de durut.Doareee putin pentru prima data mai ales daca ai si firul gros