| Any1998 a întrebat:

Heii dragilor. Sunt prea moale, si ma las calcata in picioare de oricine pentru ca mi-e rusine sa vorbesc, crezand ca poate zic ceva gresit. Nu am colega de manca, nu am o cea mai buna prietena. Ori e vina mea ori e lumea prea rea. Si astazi nu am auzit cand a zis soferul daca coboara cineva la acea statie si de rusine sa nu rada ceilalti de mine am stat pana la urmatoarea statie. Acum trebuie sa port ochelari si sunt ingrozita de ce v-or spune colegii mei..Nu suport sa rada cineva de mine. Sunt prea buna... Vreau sa ma schimb sad Help va rog. sfaturi ceva. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Hyung17 a răspuns:

In primul rand scapa de timiditate. Nu fi un lut care este moale si este modelata de oamenii, fi o stanca care rezista la orice vant! Nu poti sa invingi, numai daca faci lucrul de care iti este teama. Simte-te bine si fa ceea ce iti vine, nu trebuie sa iti pese de ce zic alti sau daca rad de tine. Inainte sa faci ceva te gandesti de 2 ori si daca consideri ca e bine si ca asa ar trebui sa faci, atunci fa-o. Nu ezita! Nu ai ras niciodata de nimeni? Rade cineva de tine poti rade si tu cu ei sau continui treaba ta. Rade de tine azi cineva, maine deja va uita ca a ras. Asa ca capul sus! Unora o sa le placa ochelari si unora nu. Nu poti fi pe placul tuturor, imposibil! Si nici nu poti schimba parerea personala a oamenilori, doar nu lua totul in serios. Viata e usoara, doar noi o complicam. Totul porneste dintr-un gand si apoi devine realitate, daca tu te gandesti mereu ca vor rade de tine si ca te vor calca in picoare asa va fi, dar daca incerci opusul? Ai incredere in tine! Opusul increderii nu este indoiala ci frica!

1 răspuns:
| mentholinks a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu colegii tai.