| Teoteoteo a întrebat:

Heii! Fundă pentru cel mai bun raspuns! Povestea este cam lungă şi sunt deschisă oricărei opinii! Ştiu că sună cam prostesc, dar nu ştiu cum să îl conving pe tatăl meu să îmi cumpere un telefon. Eu sunt in clasa a 7-a, am luat premiul 1 in fiecare an, ascult de părinţi si nu îi supăr. Tata nu înţelege că nu mai suport telefonul cel vechi pe care îl am de 3 ani. Sunt sigură ca acesta nu acceptă din cauza problemelor financiare, ci probabil din cauza ideilor noastre care nu se potrivesc. Am încercat să il conving să imi cumpere unul de ziua mea ce a fost în decembrie, însa el nu a acceptat si mi-a cumpărat altceva. Pe mama am convins-o însă ar trebui să îmi cumpăr telefonul la liber, deci ar costa ceva. Mulţumesc anticipat!

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Scoate-i bateria si spune-le ca nu mai merge, poti sa strangi alocatiile si sa iei unul mai ieftin de pe tocmai.ro, spune-le ca ti l-au furat etc