| Teoteoteo a întrebat:

Heii! Fundă pentru cel mai bun raspuns! Povestea este cam lungă şi sunt deschisă oricărei opinii! Ştiu că sună cam prostesc, dar nu ştiu cum să îl conving pe tatăl meu să îmi cumpere un telefon. Eu sunt in clasa a 7-a, am luat premiul 1 in fiecare an, ascult de părinţi si nu îi supăr. Tata nu înţelege că nu mai suport telefonul cel vechi pe care îl am de 3 ani. Sunt sigură ca acesta nu acceptă din cauza problemelor financiare, ci probabil din cauza ideilor noastre care nu se potrivesc. Am încercat să il conving să imi cumpere unul de ziua mea ce a fost în decembrie, însa el nu a acceptat si mi-a cumpărat altceva. Pe mama am convins-o însă ar trebui să îmi cumpăr telefonul la liber, deci ar costa ceva. Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Mariaaa234 a răspuns:

Buna! Si mie mi se intampla cam acelasi lucru! De ziua mea imi doresc un telefon,dar parintii gasesc motive neinteresante precum ca sunt prea mica sa am un asemenea telefon,Bla, Bla, Bla+ca si eu sunt olimpica! HMMMM, e greu, dar poti incerca varianta...stii tu, de a lasa timpus sa treaca! Am constatat ca daca pe parinti ii lasi in pace o buna bucata de vreme(1 an) isi"mai revin" intr-un fel! Si apoi ataci pe ei ca o cobra! Te-ai prins?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. Il inteleg pe tatal nou, telefonul a fost creeat pentru a vorbi la el. Dar daca vrei cu adevarat unul si spui ca ai incercat sa-l convingi, stiu si eu... strica-l pe cel vechi laughing Asa a procedat un prieten de-al meu si s-a ales cu un telefon nou peste 2 saptamani xD.
Baga ceva virusat in el.
Crede-ma si eu am un Corby si de cate ori l-am trantit de covor si gresie nu a avut nici pe dracu straight face