| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa-mi cumpere un telefon nou? Avand in vedere ca tatal meu uneori se supara pe mine cand stau mult pe telefon/laptop. Iar mama e greu de convins sa dea atatia bani. Telefonul meu are ecranul spart, marginile ciobite, bateria stricata si se blocheaza mult si nu mai suport.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să înțeleg că nu te îngrijești de telefon de este în așa hal!
Ce pretenții ai de la părinți?
Pa, pa.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa strangi tu o parte din bani si astfel ii vei convinge.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Sa-i spui ca vrei un telefon nou, deoarece esti un copil foarte cuminte si silitor. laughing

| eusunt7 a răspuns:

Sa ii zici in fiecare zi ca ai vrea un telefon si poate se indura sa iti ia

| Anonima221 a răspuns:

Am telefonul asta de mai mult de 2 ani si normal ca bateria se uzeaza etc. Iar ecranul l-am spart acum recent. Nu am nu stiu ce pretentii de la parintii mei, la inceput am vrut sa-mi iau alt telefon din banii mei, dar n-am cum sa strang bani, alocatia nu mi-o primesc si nici nu urmeaza sarbatori sau ziua mea ca sa primesc bani. happy