| Stella a întrebat:

Heii...Imi puteti da niste sfaturi ce sa fac ce sa mank sau ceva dieta c as dori sa slabesk vreo 8-10 kg dar u stiu cumstraight facestraight face Multumesc multkiss

7 răspunsuri:
| Stella explică:

Multumesc pentru raspunsurihappy

| candycarrie a răspuns:

Stii.depinde de organism.nu stiu daca raspunsul meu te va ajuta, probabil ai mai auzit asta, dar un nutritionist CHIAR ar putea sa iti dea un regim care sa fie bun pentru organismul tau sa nu icnepi sute de diete cu care sa iti distrugi organismul.deja cred ca stii povestea.mancatul dimineata, eliminarea prajelilor, a grasimilor, nemancatul dupa 6, etc. dar decat sa te avanti intr'o dieta cu care sa iti distrugi organismul si sa te ingrasi la loc, si chiaaaar vrei sa slabesti, sfatul meu ar fi sa mergi la un medic nutritionist.bafta:*

| Raluca1724 a răspuns:

Încearcă alt regim alimentar. De exemplu această dietă, timp de o săptămână :

Luni
Mic dejun: 1 pahar de lapte cu continut redus de grasime si terci din faina de hrisca.
Pranz: 100 g branza de vaca, salata de rosii, ceapa si piper verde si un pahar de lapte cald.
Cina: 3 cartofi copti, 200 g de sfecla de zahar la care se adauga smantana cu continut redus de grasime, 1 felie de paine neagra.

Marţi
Mic dejun: 1 pahar de lapte si terci din faina de hrisca.
Pranz: 250 g de peste fiert, 2 cartofi fierti, salata verde cu o lingurita de ulei vegetal.
Cina: 200 g de salata din varza alba si ceapa, la care adaugi o lingurita de ulei vegetal, 1 ou fiert, 1 pahar de lapte.

Miercuri
Mic dejun: 1 pahar de lapte, 60 g branza de vaci, 1 felie de paine neagra.
Pranz: 250 g pui la cuptor fara piele, 100 g de salata de legume la alegere, 1 pahar de suc natural de mere.
Cina: 150 g de piure de cartofi, 80 g de branza de vaci, 1 felie de paine neagra, un pahar cu lapte.

Joi
Mic dejun: 1 pahar cu suc natural de mere, 2 felii de paine prajita.
Pranz: 100 g de terci din faina de hrisca, la care adaugi o bucata mica de carne fiarta, 150-200 g de mere sau portocale.
Cina: 100 g orez brun, 150 g de salata de rosii, ceapa si o lingurita de ulei vegetal, 1 pahar de lapte.

Vineri
Mic dejun: 1 pahar de iaurt cu continut redus de grasime, 1 portocala.
Pranz: o bucatica de pui fara piele, 100 g de cartofi fierti, o ceasca de ceai fara zahar.
Cina: 150 g capsuni sau portocale, 200 g din orice fruct la alegere (mere, pere, kiwi, prune etc), 1 pahar de suc natural de mere.

Sâmbătă
Mic dejun: 1 pahar de lapte, 200 g de terci din faina de hrisca.
Pranz: 150 g de cartofi fierti, 150 g de carne fiarta, 1 mar, 1 portocala.
Cina: 100 g de orez brun, 200 g de salata din varza alba, castraveti, piper verde, ceapa si o lingurita de ulei vegetal.

Duminică
Mic dejun: 1 pahar de lapte, 150 g de orez brun fiert.
Pranz: 200 g de peste fiert sau prajit, 100 g de cartofi fierti, 1 mar, 1 portocala, 1 ceasca de suc natural de portocale.
Cina: salata din legume la alegere, 1 felie de paine neagra, 1 mar, 1 pahar de suc natural de mere.

Este de asemenea recomandat să bei un pahar mare de apă înaintea fiecărei mese. Pe lângă aceasta mai fă mult sport şi vei observa rezultate!

| Avril:x a răspuns:

Chiar daca ai tine cura de slabire nu ai cum sa dai 10 kg jostongue
Decat 3-4 kgtongue Restu' 6 poti sa le dai prin sport jostongue
Despre dietathinking
Dimineata-cereale
Intre mese o gustare-Mar, Para, Banana
Pranz-thinking acolo ce vrei tu dar fara painetongue
Seara-O salatatongue

Sper sa iti fie de folosbig grin

| Pandaaaa a răspuns:

Nu manca peste ora 18:00, alerga.

| Pandaaaa a răspuns:

Nu manca peste ora 18:00, alearga si nu mai manca multe dulciuriwinking Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa respecti mesele zilei. Nu manca gras, fa sport, evita dulciurile, mananca fructe si bea foarte multa apa, cel putin 2 l pe zi. Si evita asocierile de cartofi prajiti cu paine, daca insiti sa mananci intr-o zi cartofi prajiti, mananca dar fara paine. Sper ca te-am ajutat. Succes! big grin