| Ionela256 a întrebat:

Heiiwinkingmi-am luat un tel samsung galaxy mini acum 1 luna, si nu l-am tinut la incarcat la inceput atatea ore, pentru ca eram in turneu, acum mi se descarca repede. Ce fac? schimb bateria, tin mult la incarcat? Am nevoie de baterie. Funda si vot, pe langa, si multe multumiri!; x:*

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:*nu exista aceasta posibilitate, mai ales ca bateria este noua si nu ai incarcat-o asa cum prevede acel regulament, doar sa mai incerci cand il pui la incarcat sa tii telefonul inchis si poate poate te va tine mai mult, dar poate tu asculti si muzica la el si deaceia nu te tine mult... daca nici asa nu te tine, inseamna ca va trebui sa iti cumperi baterie noua si sa fii atenta la incarcare, cand e noua bateria este un pic incarcata, consumi dintai bateria, apoi cu telefonul inchis il pui la incarcat pana a doua zi. O zi bunahappy

| Cronny a răspuns:

Si eu mi-am cumparat un Samsung si l-am tinut decat 3 ore prima data si nu am probleme cu el ...am auzit ca nu mai trebuiesc tinute atata timp la incarcat ca sunt din fabrica formatate eu l-am luat de la internity