| Arianaaa33 a întrebat:

Se poate un raspuns urgent? Tocmai am facut un video in movie maker si cand incerc sa-l salvez, se incarca 30 % iar dupa imi apare " W.M.Maker cannot save the movie to the specified location. Verify that the original source filles used in your movie are still avaible.s.a.a "! De ce? straight face Urgent. Multumesc. Scz categoria.

4 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Probabil ca:

- Nu ai destul spatiu pe disk. Daca da, sterge ceva ce nu iti este necesar;

- Ai incercat sa convertesti un video din mp4 in alt format care nu e suportat de Windows Movie Maker si pe care nu il recunoaste ca fiind fisierul original. Cand convertesti fisierul il salvezi in acelasi folder cu cel original dupa care il stergi pe original si il redenumesti pe celalalt exact la fel.

- Sau pur si simplu ai prea multe efecte sau muzica sau incerci sa lipesti prea multe filme unul de altul. Taie-l in parti mai mici, salveaza fiecare parte ca pe un film si apoi lipeste-le pe toate.

Daca nu merge nimic intra aici:

http://moviemakererror.blogspot.ro/

Sper ca am fost de ajutor.

| Arianaaa33 explică (pentru PotatoMustDie):

Nu ii pot gasi solutia. Nu sunt convertate din mp4. le-am taiat in alt program., este adevarat ca am efecte si am 4 filmulete alaturate dar au doar 10 sec fiecare. si am incercat in toate locurile posibile, chiar si pe stick. Nu imi merge. Oricum, mersi de ajutor!

| pwnstar a răspuns:

Salveaza in alt loc.

| MariusPetrut a răspuns:

Cred ca e o problema cu materialul.
E posibil ca filele din film sa lipseasca din computer sau nu pot fi incarcate, altceva e ca poate trebuie sa salvezi altundeva da nu stiu sigur. Sper sa iti mearga.